respublika.lt

Žiniasklaida: mirė Sicilijos mafijos bosas M.Messina Denaro

Publikuota: 2023 rugsėjo 25 09:03:00, Viljama Sudikienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Atvirų šaltinių iliustracija

Sicilijos mafijos bosas Matteo Messina Denaro, tris dešimtmečius slapstęsis ir sučiuptas sausį, mirė ligoninėje vidurio Italijoje, pirmadienį pranešė naujienų agentūra ANSA.

 

61 metų mafiozas sirgo gaubtinės žarnos vėžiu, slapstydamasis kreipėsi į gydytojus ir buvo sulaikytas vienoje Palermo klinikoje.

Daugelį metų M. Messina Denaro buvo svarbiausias Sicilijos nusikalstamo sindikato „Cosa Nostra“, apie kurį pasakojama filmuose „Krikštatėvis“, asmuo. Jis taip pat buvo vienas negailestingiausių jos bosų, per daugelį metų nuteistas šešiais įkalinimais iki gyvos galvos, įskaitant už vaidmenį 1992 m. nužudant su mafija kovojusį teisėją Giovanni Falcone. Jis taip pat buvo pripažintas kaltas dalyvavęs rengiant virtinę pražūtingų sprogdinimų Romoje, Florencijoje ir Milane 1993 m. bei pagrobęs ir vėliau nužudęs dvylikametį liudytojo G. Falcone‘s byloje sūnų.

M. Messina Denaro dingo 1993 m. vasarą ir buvo ieškomiausias bėglys Italijoje. Vėlesniais metais būta daug spėlionių, kur jis galėjo dingti. Galiausiai buvo nustatyta, kad jis slapstėsi netoli savo gimtojo Kastelvetrano miestelio vakarų Sicilijoje.

Tyrėjai daugelį metų ieškojo galimų jo slėptuvių Sicilijos kaime, klausėsi jo šeimos narių ir draugų pokalbių telefonu. Jie išgirdo kalbant apie vėžiu sergančio neįvardyto asmens medicinines problemas, taip pat akių problemas. Galiausiai detektyvai įsitikino, jog kalbama apie M. Messiną Denaro. Jie pasinaudojo nacionalinės sveikatos sistemos duomenų baze ieškodami atitinkamo amžiaus bei ligos istorijos vyrų ir galiausiai jį aptiko.

M. Messina Denaro buvo sulaikytas 2023 m. sausio 16 d., kai lankėsi klinikoje, kurioje gydėsi prisidengęs suklastota tapatybe. Jis buvo laikomas griežto režimo kalėjime Akviloje, vidurio Italijoje, ir toliau gydėsi nuo vėžio savo kameroje. Rugpjūtį M. Messina Denaro buvo perkeltas į vietos ligoninės kalinių palatą, pastarosiomis dienomis jo būklė pablogėjo. Savaitgalį žiniasklaida pranešė, kad jis buvo „negrįžtamoje komoje“. Medikai nustojo jį maitinti, jis paprašė jo negaivinti, pridūrė jie.

Nors mafiozo suėmimas buvo šiokia tokia paguoda jo aukų artimiesiems, nusikaltėlis tylėjo. Po suėmimo apklausiamas M. Messina Denaro neigė netgi tai, kad yra „Cosa Nostra“ narys.

Kaip rašo laikraštis „Corriere della Sera“, jau rengiamasi palaidoti mafiozą šeimos kape Kastelvetrane, šalia tėvo Dono Ciccio. Šis taip pat buvo vietos mafijos klano vadovas. Teigiama, kad jis mirė nuo širdies smūgio taip pat slapstydamasis, jo kūnas buvo paliktas kaime, aprengtas laidotuvėms.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -5 C

-5 -2 C

-3 0 C

-5 -4 C

-2 -1 C

0 +2 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s