respublika.lt

Žiniasklaida: Argentina išsiunčia rusus

Publikuota: 2023 kovo 31 09:50:00, Stasys Gimbutis, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Buenos Airės. Pixabay. com nuotr.

Argentinos migracijos tarnybos masiškai atsisako pratęsti rusams turistines vizas. Tai naujienų agentūrai TASS pareiškė Rusijos ambasados ​​Argentinoje konsulinio skyriaus vadovas Georgijus Polinas.

 

Jis taip pat pranešė, kad vis dažniau atsisakoma išduoti rusams leidimus gyventi šalyje, o jau išduoti leidimai panaikinami. Duodami nurodymai „kuo greičiau palikti šalį, grasinant pradėti deportacijos procedūrą“,  skundėsi Rusijos diplomatas. G. Polinas teigė turįs omenyje kelias dešimtis tokių atvejų.

Argentina tvirtina veikianti pagal susitarimą su Rusija, pagal kurį paprastų Rusijos užsienio pasų turėtojai gali būti šalyje „be vizų ne ilgiau kaip 90 dienų per kiekvieną 180 dienų laikotarpį“.

Užsienio turistai, atvykstantys į Argentiną, po trijų šalyje praleistų mėnesių gali prašyti migracijos tarnybų pratęsti buvimo laiką.

Kaip pažymėjo diplomatas, pernai daugeliu atvejų Rusijos piliečių turistinės vizos buvo pratęsiamos. Anot G. Polino, situacijos bus galima nelaikyti diskriminacine, jei Argentina nuspręs ir su kitų šalių piliečiais elgtis taip, kaip su rusais, galiojant panašiems valstybių susitarimams. Tačiau „pastaraisiais mėnesiais girdime beveik vien tik apie Rusijos piliečius“, sakė jis.

Rusai turi galimybę apskųsti atsisakymą pratęsti vizą arba išduoti leidimą gyventi. Be apeliacijos rusai, gavę neigiamą atsakymą, gali būti išsiųsti iš Argentinos.

Anksčiau Argentinos policija atliko dvi kratas, tirdama konsultantų, padedančių Rusijos piliečiams gauti leidimus gyventi ir šalies pilietybę, veiklą. Buvo pranešta, kad Argentinos migracijos tarnybos ėmėsi priemonių prieš nėščių rusių atvykimą į šalį.

UNIAN primena, kad pernai tūkstančiai rusių skubėjo į Argentiną gimdyti vaikų, naudodamosi šios Pietų Amerikos šalies įstatymų ypatumais. Mat Argentinoje gimęs vaikas automatiškai įgyja jos pilietybę, kuri suteikia jo tėvams teisę legaliai likti šalyje ir taip pat netrukus gauti vietinį pasą, užtikrinantį galimybę be vizų vykti į daugelį pasaulio valstybių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
15
F

Dienos klausimas

Kaip manote, ar nuo 2025 m. sausio 1 d. mokytojų profesija tikrai taps prestižine?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +17 C

+9 +17 C

 

+10 +17 C

+19 +23 C

+21 +23 C

 

+19 +22 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s