Saudo Arabijos sosto įpėdinis Aravis Muhamedas ben Salmanas (Aravi Muhammad bin Salman) privačiuose pokalbiuose pašiepia JAV vadovą Džo Baideną (Joe Biden), teigia leidinys „The Wall Street Journal" (WSJ), remdamasis neįvardintais šaltiniais karalystės vyriausybėje. Pasak jų, princas ne tik tyčiojasi iš nesusipratimų į kuriuos patenka 79-erių Dž.Baidenas, bet ir abejoja jo protiniais sugebėjimais.
Laikraščio šaltiniai nurodo, kad karaliaus įpėdiniui nedaro įspūdžio tai, kaip amerikiečių prezidentas vadovauja šaliai ir jis teigia mieliau turėsiantis reikalų su buvusiu JAV prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump).
Taip pat, WSJ turimais duomenimis, Dž.Baidenas suerzino princą, kai liepą vykusio susitikimo metu užsiminė apie Saudo Arabijoje pažeidžiamas žmogaus teises bei priminė 2018 metais nužudytą žurnalistą Džamalį Hašogi (Jamal Khashoggi). Su leidiniu bendravę Saudo Arabijos valdininkai teigė nusivylę tuo, kad esminiais klausimais aptariant santykius su vakarų šalimis vis dar išlieka nafta ir saugumas.
Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras Aravi Feisalas ben Farhanas Al Saudas (Faisal bin Farhan Al-Saud) WSJ paskelbtos informacijos nepatvirtino.
„Karalystės lyderiai, vadovaudamiesi požiūriu, kad geri santykiai gali būti kuriami tik tarpusavio pagarbos pagrindu, visuomet gerbė Jungtinių Valstijų prezidentus", - patikino jis.
Laikraščio teigimu, šalių tarpusavio santykiai ėmė prastėti JAV prezidentu tapus Dž.Baidenui. Šaltiniai priminė, kad dabartinis JAV vadovas beveik metus vengė susitikti su princu Muhamedu. Kai pagaliau šių metų liepą jie susitiko Džedoje, ten dalyvavę Saudo Arabijos valdininkai pajuto, kad Dž.Baidenas visiškai nenorėjo ten būti ir nebuvo suinteresuotas politinėmis diskusijomis.
Įtampa tarp JAV ir Saudo Arabijos dar labiau išaugo po to, kai spalio 5 dieną OPEC+ šalys sutarė nuo lapkričio naftos gavybą sumažinti 2 mln. barelių per parą.
Spalio 11 d. JAV Senato tarptautinių santykių komiteto pirmininkas Robertas Menendesas (Robert Menendez) paragino įšaldyti bet kokį bendradarbiavimą su Saudo Arabiją, kadangi jos sutikimas mažinti naftos gavybos apimtis tiesiogiai prisideda prie Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą finansavimo.