Vis garsiau kalbant apie tai, kad Baltijos jūros dugnu einantys dujotiekiai „Šiaurės srautas 1" ir „Šiaurės srautas 2" buvo susprogdinti, Vengrija ir Serbija tiesiai šviesiai pareiškė, jog jeigu analogiškas incidentas įvyks Europos pietuose esančiame dujotiekyje, kaltininkams nepavyks išvengti atsakomybės ir sumėtyti pėdų.
„Noriu priminti, kad pietinė jungtis, kuria dujos pasiekia Vengriją, tapo mūsų šalies ekonomikos varomąja jėga. „Šiaurinių srautų" susprogdinimai yra ne kas kita, o terorizmas. Ir visai nesvarbu, kas juos organizavo, tai vis tiek yra teroristinės akcijos", - sakė Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas (Viktor Orban), kalbėdamas parlamente prieš pavasario sesijos pradžią. Jo pasisakymą transliavo televizijos kanalas M1.
Vengrijos premjeras pabrėžė, kad jeigu išpuolis šiaurėje buvo surengtas tik tam, jog dujos iš Rusijos nepasiektų Europos, tas pats gali nutikti ir pietuose.
„Mes kartu su Serbija aiškiai davėme suprasti, kad jeigu taip nutiks, tai lengvai kaltininkai neišsisuks ir jiems nepavyks sumėtyti pėdų, kaip dabar bandoma padaryti su sprogimais „Šiaurės srautuose", - patikino V.Orbanas.
Vengrijos valdžia ne kartą yra priminusi, kad po to, kai nustojo veikti „Šiaurės srautai", per Turkiją einantis dujotiekis yra vienintelis maršrutas, kuriuo rusiškos dujos vis dar pasiekia Europą.
Pasak vengrų, dujotiekis eina per padorių šalių-tarpininkių teritorijas, todėl jis yra patikimas ir saugus.
Vengrija ir Rusijos dujų monopolininkas „Gazprom" 2021 metais pasirašė 15 metų trukmės dujų tiekimo sutartį. Pagal ją vengrai kasmet gaus 4,5 mlrd. kubinių metrų dujų. Iš jų 3,5 mlrd. kubinių metrų bus tiekiama per Serbijos teritorijoje esantį vamzdyną, 1 mlrd. - per Austrijoje esančią dujotiekio atkarpą.
Pirmosios dujos Vengriją iš Serbijos per „Balkanų srautą", gaunantį dujas iš „Turkijos srauto", pasiekė praėjusių metų spalio 1 d.