respublika.lt

Vokietija šiemet registravo didžiausią nuo 2015 metų neteisėto sienos kirtimo atvejų skaičių

Publikuota: 2023 lapkričio 20 16:31:00, Rasa Strimaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Pixabay nuotr.

Neteisėtai į Vokietiją atvykusių pabėgėlių skaičius šiemet yra daug didesnis nei pastaraisiais metais.

 

Federalinė policija nuo sausio iki spalio registravo 112 178 neteisėtus atvykimus. Per visus pernai metus neteisėtai į šalį atvykusių pabėgėlių buvo beveik 92 000. Aukštesnis skaičius, vyriausybės duomenimis, pastarąjį kartą buvo vadinamosios pabėgėlių krizės metais 2015-aisiais, kai į šalį pateko 217 000 migrantų.

Nuo vasario neteisėtai atvykusių pabėgėlių skaičius pradžioje nuolat kilo ir pirmiausiai nuo rugsėjo iki spalio šovė į viršų. Rugpjūtį federalinė policija fiksavo 14 701 neteisėtą sienos kirtimo atvejį, rugsėjį – 21 366, o spalį – 20 059.

Vokietija spalio 16-ąją paskelbė apie stacionarias kontroles dešimčiai dienų pasienyje su Lenkija, Čekija ir Šveicarija ir tada sprendimą kelis kartus pratęsė.

Nuo sausio pradžios iki spalio pabaigos pirmą kartą Vokietijoje prieglobsčio prašymus pateikė 267 000 asmenų. Tai yra apie 67 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s