respublika.lt

V.Nuland: Ukrainos kontrpuolimas sudėtingas, bet pažanga įspūdinga

Publikuota: 2023 rugsėjo 10 17:40:00, Rita Vidugirienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja politikos reikalams Victoria Nuland. EPA-Eltos nuotr.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimas yra sudėtingas, tačiau pasiekta pažanga, žinant sąlygas, kuriomis jis vykdomas, yra įspūdinga, tai „Jaltos europietiškos strategijos“ (YES) forume . pareiškė laikinoji JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja politikos reikalams Victoria Nuland, kaip skelbia „Ukrinform“ remdamasi YES spaudos tarnyba.

 

„Šis kontrpuolimas vyksta kilometras po kilometro, tačiau mums daro įspūdį pasiekta pažanga, ypač pietuose“, – kalbėjo ji. Pasak jos, Maskva per kelis mėnesius sukūrė stiprią gynybą laikinai okupuotuose Ukrainos pietuose.

„Rusijos pasitelktos gynybos priemonės yra didžiausios per pastaruosius 100 metų. Turime suprasti, ko reikia Ukrainai, kad ši gynyba būtų panaikinta, ir to negalime padaryti, kol Ukraina nesusidurs su šia gynyba“, – teigė ji.

V. Nuland pridūrė, kad Rusijos gynybą galima įveikti glaudžiai bendradarbiaujant Jungtinių Valstijų ir Ukrainos vyriausybėms.

„Stengiamės glaudžiai bendradarbiauti su Ukrainos vyriausybe, aprūpinti mechanizuoto išminavimo įranga, tolimojo nuotolio artilerija ir kitomis priemonėmis“, – sakė JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojo pareigas einanti V. Nuland.

Ji pabrėžė, kad JAV aiškino visiems partneriams Europoje, Azijoje ir Afrikoje, kokie neigiami padariniai gresia pasauliniam saugumui, jeigu Ukraina nelaimės šio karo.

„Jeigu Ukraina nenugalės, jei V. Putinui pavyks, toks blogis bus normalizuotas visame pasaulyje. Ukraina stovi teisingoje demokratijos pusėje ir jai reikia mūsų paramos“, – apibendrino ji.

Kaip praneša „Ukrinform“, Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovas Kyrylo Budanovas pabrėžė, kad Ukrainos kontrpuolimas bus tęsiamas net įsivyravus šaltiems ir drėgniems orams.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad puolamųjų operacijų paspartinimas priklauso nuo to, kaip greitai Ukraina gaus galingų ginklų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
5
F

Dienos klausimas

Ką turėtų daryti Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s