Kremliui, anot britų ekspertų, gali būti vis sunkiau savo gyventojams pateisinti karą Ukrainoje. Tai sakoma kasdieninėje britų žvalgybos ataskaitoje, kurią sekmadienį paskelbė Gynybos ministerija.
„Atsižvelgiant į tai, kad Rusija ateinančiais mėnesiais vargu ar pasieks reikšmingų laimėjimų mūšio lauke, Kremliui tikriausiai bus vis sunkiau užsikrinti bent tylų visuomenės palaikymą", - sakoma pranešime.
Anot britų, į viešumą patekę rusų institucijų duomenys rodo, kad šiuo metu invaziją į Ukrainą remia tik ketvirtadalis Rusijos gyventojų. Karo pradžioje jų dar buvo 80 proc.
Pačioje Rusijoje irgi mažėja gyventojų pritarimas invazijai į Ukrainą. Pasak tinklalapio „Meduza", Kremliaus užsakymu atlikta apklausa parodė, kad tik 25 proc. rusų pasisako už tai, kad karas būtų tęsiamas.
Tuo tarpu 55 proc. yra už taikos derybas su Ukraina. Anot pranešimo, taikos šalininkų skaičius peš šešis mėnesius išaugo kone dvigubai.
Šios apklausos rezultatai labai panašūs į tyrimo, kurį spalį atliko „Levada - centras" - vienintelis didelis nepriklausomas sociologijos centras Rusijoje. Remiantis šio tyrimo rezultatais, 57 proc. respondentų buvo „už" ar „veikiau už" taikos derybas ir tik 27 proc. „už" ar „veikiau už" tolesnius karo veiksmus su Ukraina.
2022-ųjų liepą apklausos rodė kitokį vaizdą: pasak „Meduza", tada tik 30 proc. rusų buvo už taiką su Ukraina.
Remiantis Kremliui artimais „Meduza" šaltiniais, rusų institucijos dėl blėstančios paramos ketina apriboti apklausas apie karą.
„Levada" centro direktorius Denisas Volkovas per pokalbį su „Meduza" atkreipė dėmesį į tai, kad derybų su Ukraina šalininkų skaičius pradėjo augti po mobilizacijos paskelbimo rugsėjo 21 dieną.
To priežastis esą yra nenoras asmeniškai dalyvauti kare.