respublika.lt

Vėl pradingo Kim Čen Unas

Publikuota: 2023 lapkričio 21 10:14:01, Petras ŠULIAUSKAS
×
nuotr. 1 nuotr.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Unas viešumoje nesirodo beveik mėnesį . EPA-ELTA nuotr.

Valstybinė Šiaurės Korėjos žiniasklaida lapkričio 18-ąją, neseniai paskelbtą šalies Raketinės pramonės diena, tylėjo, o šalies lyderis Kim Čen Unas (Kim Jong-un) viešojoje erdvėje nesirodo jau 29 dienas. Apie tai pranešė laikraštis „The Japan Times" (TJT).

 

 

KLDR valdžia švęsti Raketinės pramonės dieną nusprendė kiek anksčiau šį mėnesį. Taip norėta įamžinti sėkmingą tarpkontinentinės balistinės raketos „Hvason 17" paleidimą 2022 m. lapkričio 18 d.

Buvo laukiama, kad Pchenjanas šią dieną pažymės arba surengdamas eilinį raketų bandymą, arba organizuodamas kokią nors šventę. Nepaisant visų lūkesčių, šventės taip ir nebuvo sulaukta.

Pirmajame Šiaurės Korėjos laikraščio „Nodon sinmum" puslapyje pasirodė straipsnis, raginantis siekti pagrindinių šių metų ekonominių tikslų, tačiau apie Raketinės pramonės dieną jame nieko nebuvo, teigia japonų leidinys.

„Į akis krenta tiek tai, kad valstybinė žiniasklaida nieko nerašė apie šventę, tiek tai, jog bene ilgiausiai šiemet viešumoje nesimato K.Č.Uno, tačiau aplinkybių detalės lieka neaiškios", - nurodė TJT.

Laikraščio žurnalistai atkreipė dėmesį į tai, jog pastarąjį kartą informaciją apie Šiaurės Korėjos lyderio buvimo vietą šiauriečių žiniasklaida skelbė spalio 20 d. Tuomet jis Pchenjane susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

Jeigu šiauriečių lyderis viešumoje nepasirodys iki ateinančio šeštadienio, tai bus antras pagal ilgį jo „slapstymasis" nuo 2011 metų, kuomet jis tapo šalies vadovu.

Anksčiau K.Č.Unas irgi periodiškai dingdavo iš viešosios erdvės. Tarkim 2014 m., pasirodžius informacijai apie problemas su sveikata, jo nesimatė 40 dienų. Kai Šiaurės Korėjos lyderis vėl išėjo į viešumą, eiti jam teko pasiramsčiuojant lazda.

2020 m. pasklido gandas apie tai, kad KLDR lyderis mirė arba yra vegetatyvinės būklės po nesėkmingos širdies operacijos.

2023 m pradžioje šalies žiniasklaida apie K.Č.Uną nerašė 36 dienas, tačiau vėliau jis atvyko į aukščiausio lygio valdininkų pasitarimą, kur kariškiams nurodė rimtai rengtis karui, priminė TJT.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
23
F

Dienos klausimas

Ar dalyvaujate savo miesto Kalėdinės eglės įžiebimo šventėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -4 C

-8 0 C

-10 -2 C

-7 -2 C

-6 -1 C

-5 -2 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s