respublika.lt

Užsienis mokosi iš karo Ukrainoje

(161)
Publikuota: 2023 balandžio 27 20:00:09, Petras ŠULIAUSKAS
×
nuotr. 1 nuotr.
JAV ne tik pasimokė iš Ukrainos konflikto, bet ir įstatymu planuoja įteisinti reikalavimą atkurti iki 1991 m. buvusias sienas. EPA-Eltos nuotr.

Pentagonas patikino, kad pasimokė iš karo Ukrainoje. Tuo pat metu Atstovų rūmų nariai parengė įstatymo, numatančio Ukrainos teritorijų atstatymą, projektą.

 

Vertingos pamokos

Amerikos valdžia, išanalizavusi konflikto Ukrainoje charakterį, suskubo vystyti savo karinę pramonę ir įžvelgė kosmose potencialą inovacijoms, galinčioms pasitarnauti konflikto su Kinija atveju.

JAV gynybos ministro pavaduotoja Ketlin Hiks (Kathleen Hicks) agentūrai „Bloomberg" teigė, kad kovos Ukrainoje tapo puikiomis pamokomis Vašingtonui potencialaus susidūrimo su Pekinu atveju. Atsižvelgiant į jas, planuojama ne tik sukurti patikimą vamzdynų sistemą, bet ir paspartinti inovacijas kosminėje sferoje.

„Šiuo metu mes mėginame vystyti savo pramoninę bazę ir atidžiau išanalizuoti tą pramoninę bazę, kuri pastaruosius 60 metų išgyveno ne tik pakilimus, bet ir nuopuolius", - sakė ministro pavaduotoja.

K.Hiks atkreipė dėmesį į tai, kad Ukrainoje vykstantis karas taip pat pademonstravo sėkmingą JAV bei sąjungininkų bendradarbiavimą taikant ekonominį spaudimą Rusijai ir įrodė apsikeitimo žvalgybiniais duomenimis svarbą. Ji priminė, kad dar iki konflikto pradžios Vašingtonas ne kartą įspėjo Kijevą ir net Maskvą, todėl galimybę pareikšti - mes matome, kas čia vyksta - reikia vertinti kaip privalumą.

Ji akcentavo, kad konfliktas paskatino JAV komercines inovacijas kosmose.

Patikinusi, jog parama Ukrainai ir toliau bus tiekiama, K.Hiks pabrėžė, kad pagrindinis JAV dėmesys bus nukreiptas į kovą su Kinija dėl įtakos Ramiojo vandenyno regione. Ji patikslino, kad Vašingtonas nesistengia balansuoti tarp šių dviejų regionų, nes turi numatęs aiškią strategiją Pekino atžvilgiu.

Ministro pavaduotoja pakomentavo ir duomenis, remiantis kuriais Kinija gali mėginti veržtis į Taivaną 2027 metais. „Mes susitelkę ties tuo, kad KLR vadovybė kas rytą atsibudusi kartotų tai, jog šiandien nėra ta diena, kada reikėtų ryžtis JAV interesams kenkiančiai agresijai. Tai mūsų tikslas ne tik šiandien, bet ir 2027, 2035 ir 2045 metais", - nurodė K.Hiks.

Ukrainoje vykstančias kovas analizuoja ir Kinija. Ji čia mato naudingos informacijos apie žvalgybą, pasipriešinimą ir jėgos naudojimą, informavo „The New York Times". Žurnalistai išanalizavo dešimtis Kinijos žiniasklaidoje pasirodžiusių tyrimų ir straipsnių. Ypatingai dėmesys juose buvo skiriamas „Starlink" tinklo galimybių apžvalgai, branduolinio užkardymo politikai ir Rusijos naudojamoms hipergarsinėms raketoms.

Reikalavimai

JAV atstovų rūmų nariai iš Respublikonų ir Demokratų partijų parengė rezoliuciją, kurioje nurodoma, kad konfliktas Ukrainoje turėtų baigtis nustačius iki 1991 m. buvusias šalies sienas, informuoja portalas „Yahoo News".

Balsavimui planuojamą pristatyti dokumentą pirmiausia turės įvertinti Rūmų tarptautinių reikalų komitetas. Portalo teigimu, joje reikalaujama pabrėžti, kad JAV politika yra orientuota į Ukrainos pergalę prieš okupantus ir pasaulio pripažintų 1991 m. sienų, apimančių Krymą ir kitas užimtas teritorijas, atkūrimą.

Rezoliucijos autoriai, kongreso Helsinkio grupės nariai - demokratas Styvas Koenas (Steve Cohen) ir respublikonas Džo Vilsonas (Joe Wilson), taip pat ragina priimti Ukrainą į NATO ir pareikalauti iš Maskvos kompensuoti Kijevo patirtus nuostolius.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
9
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (161)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar patiko naujasis katalikų Bažnyčios popiežius?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje šalyje gyvena draugiškiausi žmonės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +8 C

+1 +8 C

+2 +9 C

+7 +12 C

+10 +15 C

+10 +15 C

0-5 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s