JAV nuo metų pradžios iki rugsėjo fiksuotas darbo vietų mažinimo lygis, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 231 proc., koronaviruso pandemijai nusiaubus šalies ekonomiką, teigiama ketvirtadienį paskelbtoje naujoje ataskaitoje.
Nors darbo vietų mažėjimo tempas šalyje pamažu lėtėja, iki rugsėjo paskelbtas atsisakytų darbo vietų skaičius JAV įsikūrusiose bendrovėse jau aplenkė ankstesnį metinį rekordą, užfiksuotą 2001 metais, rodo įdarbinimo agentūros „Challenger, Gray & Christmas“ renkami duomenys.
Kaip skelbiama, JAV darbdaviai šiemet atsisakė beveik 2 mln. darbo vietų, pusės jų – dėl COVID-19.
„Pagrindinis sektorius, kuriame pranešta apie daugiausiai atleidimų, buvo transporto sektorius, oro linijoms vis dažniau imantis atleidimų dėl sumažėjusių kelionių apimčių ir neaiškios federalinio įsikišimo padėties“, – teigė įmonės vyresnysis viceprezidentas Andrewas Challengeris.
„Vis didesnis bendrovių, anksčiau skelbusių apie laikinus atleidimus ar laikinų atostogų programas, skaičius dabar juos (atleidimus) paverčia nuolatiniais“, – pridūrė jis.
Oro linijas smarkiai paveikė dėl pandemijos nusmukusi kelionių paklausa – transporto sektoriuje šiemet atsisakyta 131 571 darbo vietos, ar beveik 500 proc. daugiau vietų, nei 2019 metais, nurodoma agentūros ataskaitoje. Šie duomenys surinkti prieš „United Airlines“ trečiadienį paskelbtą pranešimą, kad bendrovė spalį pradės 16 tūkst. darbuotojų atleidimą.
JAV Darbo departamentas vėliau ketvirtadienį turėtų paskelbti praėjusią savaitę pateiktų paraiškų bedarbio išmokoms gauti skaičių. Šis skaičius nepaliaujamai auga nuo kovo, kai siekiant užkirsti kelią viruso plitimui šalyje pradėta uždarinėti bendroves.
Naujausiais departamento duomenimis, šiuo metu kokią nors valstybinę bedarbio paramą gauna apie 27 mln. žmonių.
Iš tokių pramogų ir laisvalaikio bendrovių, kaip barų ir restoranų, priverstų užsidaryti dėl saugaus atstumo laikymosi nurodymų, rugpjūtį atleista itin daug žmonių, o palyginus su pirmaisiais aštuoniais 2019 metų mėnesiais, jose šiemet atsisakyta 8 128 proc. daugiau darbuotojų.
Valstijos jau pradėjo švelninti dėl viruso įvestas karantino priemones, siekiant atgaivinti šalies ekonomiką. Ataskaitoje nurodoma, kad atleidimų tempas, regis, jau lėtėja, rugpjūtį atsisakius 115 762 darbo vietų – 56 proc. mažiau, nei liepą.