Vienas iš susirašinėjimo programėlės „Telegram“ įkūrėjų ir generalinis direktorius Pavelas Durovas antradienį pakartojo savo tvirtinimą, kad esą Prancūzijos žvalgyba spaudė jį kištis į anksčiau šį mėnesį vykusius Rumunijos prezidento rinkimus.
Oslo Laisvės Forumo metu P. Durovo pakartotas teiginys prieštarauja Prancūzijos, kur jam buvo pateikti kaltinimai, susiję su nusikalstama veika „Telegram“ platformoje, užsienio žvalgybos tarnybos DGSE paneigimui.
„Prancūzijos žvalgybos vadovas Nicolas Lerneris iš tiesų paprašė manęs“ prieš rinkimus išjungti konservatyvius rumunų „Telegram“ kanalus, teigė P. Durovas, pasirodęs vaizdo ryšiu, kadangi Prancūzijos teisminės institucijos atmetė jo prašymą vykti į Norvegiją. „Labai svarbu skaidriai kalbėti apie tai, kokių prašymų mes sulaukiame“, – pridūrė P. Durovas, nepateikdamas naujų įrodymų savo teiginiui pagrįsti.
40-metis, kuris turi Prancūzijos ir Rusijos pasus, 2024 m. rugpjūčio mėnesį buvo sulaikytas Paryžiuje ir jo atžvilgiu atliekamas tyrimas dėl neteisėto turinio jo populiarioje susirašinėjimo platformoje.
Rumunijos rinkimuose, kurie buvo kartojami dėl įtariamo Rusijos kišimosi, kai pirmąjį turą laimėjo kraštutinių dešiniųjų pažiūrų kandidatas, pergalę galiausiai šventė proeuropietiškas centristas Nicusoras Danas, nugalėjęs nacionalistą George‘ą Simioną. Rumunijos Konstitucinis Teismas ketvirtadienį atmetė G. Simiono skundą dėl rezultatų, kurį jis iš dalies grindė teiginiais apie Prancūzijos ir Moldovos kišimąsi. Teismas jo tvirtinimus pavadino „visiškai klaidingais ir nepagrįstais“.
Praėjusią savaitę DGSE pareiškė, kad praeityje susisiekė su P. Durovu, jog „tvirtai primintų jam („Telegram“) pareigas (…) dėl terorizmo ir vaikų pornografijos grėsmių prevencijos“. Tačiau tarnyba „griežtai paneigė“ jo teiginius apie bandymus kištis į Rumunijos rinkimus.
P. Durovas antradienį taip pat sakė, kad „Telegram“ „sulaukė Prancūzijos policijos reikalavimo uždaryti viešą „Telegram“ kanalą, kurį organizavo kraštutiniai kairieji protestuotojai ir demonstrantai“. Šis kanalas „atrodė visiškai teisėtas ir mes atsisakėme paklusti, nepaisydami akivaizdžios asmeninės rizikos, kurią aš prisiimu“, pridūrė jis.
P. Durovui kovo mėnesį buvo leista vykti į Dubajų, kur yra įsikūrusi jo bendrovė, tačiau Prancūzijos teisminės institucijos pastaruoju metu neleido jam vykti į JAV susitikti su investuotojais arba į Norvegiją dalyvauti Laisvės Forume, kurį organizuoja ne pelno siekianti organizacija „Human Rights Foundation“.
Jis pavadino atliekamą tyrimą „erzinančiai lėtu“, ir pridūrė, kad „Telegram“ yra taikomi „aukštesni standartai, nei daugeliui kitų platformų“, nes tokius tinklus, kaip „Facebook“ ir „Snapchat“ „saugo didelė Amerikos vyriausybė“.
P. Durovas po sulaikymo, regis, pakluso Paryžiaus reikalavimams dėti didesnes pastangas siekiant užtikrinti, kad „Telegram“ nebūtų neteisėto turinio, pavyzdžiui, vaikų išnaudojimo ir prekybos narkotikais.