respublika.lt

Šveicarijos vyriausybė atšaukė sankcijas trąšų gamintojai „EuroChem Group“

(57)
Publikuota: 2022 gegužės 22 22:04:47, Vidmantas MISEVIČIUS
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Eltos nuotr.

Po to, kai verslininkas Andrejus Melničenko pasitraukė iš „EuroChem Group" direktorių tarybos ir nustojo būti įmonės pelno gavėju, Šveicarijos vyriausybė atšaukė įmonei taikytas sankcijas. Tokią informaciją pateikė leidinys „Tages Anzeiger", remdamasis Šveicarijos Konfederacijos Valstybinio ekonominio sekretoriato (SECO) sankcijų skyriaus vadovo pavaduotojo laišku.

 

Institucijos duomenimis, naujuoju „EuroChem" naudos gavėju tapo minėto verslininko sutuoktinė Aleksandra Melničenko. Laiške pabrėžiama, kad po šių pokyčių SECO nebeturi įrodymų, jog įmonė „priklauso arba yra kontroliuojama asmens, kuriam taikomos sankcijos". Taip pat nebelieka priežasčių, dėl kurių „EuroChem" toliau turėtų būti taikomos sankcijos ar ribojimai.

Priminsime, kad kovo 9-ą ES paskelbė naujus juoduosius sąrašus, į kuriuos buvo pateko 14-a Rusijos verslininkų ir jų šeimų nariai. Tarp šių asmenų buvo ir A.Melničenko, kuris, reaguodamas į jam taikomas sankcijas, nusprendė apriboti savo veiklą „EuroChem".

„EuroChem Group" yra viena didžiausių pasaulyje trąšų gamintojų, pirkėjams siūlanti azoto, fosforo ir kalio trąšas. Pagrindinės įmonės gamyklos įsikūrusios Rusijoje, Belgijoje, Kazachstane ir Lietuvoje (Kėdainių įmonė „Lifosa"). Po 40-imt pasaulio šalių išsimėčiusiuose įmonės padaliniuose dirba apie 27 tūkst. žmonių. „EuroChem" gaminamos trąšos, iki sankcijų įvedimo, buvo eksportuojamos į daugiau negu 100 pasaulio valstybių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (57)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar patiko naujasis katalikų Bažnyčios popiežius?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje šalyje gyvena draugiškiausi žmonės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +8 C

+1 +8 C

+2 +9 C

+7 +12 C

+10 +15 C

+10 +15 C

0-5 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s