respublika.lt

Socialiniai tinklai tampa pavojingais spąstais

(0)
Publikuota: 2019 gegužės 15 09:34:26, Vidmantas MISEVIČIUS
×
nuotr. 1 nuotr.
Nepalietės, nors ir puikiai žinodamos, kuo gali baigtis „darbo paieškos“, vis tiek linkusios rizikuoti. EPA-Eltos nuotr.

Keliaudami po svečias šalis, dažniausiai matome tik gražiąją, fasadinę jų pusę. Bet užtenka nukrypti nuo turistinių maršrutų ir galima atrasti visiškai kitokią „egzotiką“. BBC žurnalistė Viki Sprat (Vicky Spratt) išsiaiškino, kad problema, kurios niekaip nesugeba išspręsti daugelio šalių vyriausybės - prekyba žmonėmis, ypač klesti Nepale. Pastarajam „verslui“ postūmį davė ne tik 2015-aisiais šalį sukrėtęs žemės drebėjimas, bet ir socialiniai tinklai.

 

Būtent viename iš socialinių tinklų nepalietė Chandani susipažino su maloniu vyriškiu. Kadangi šalį buvo ką tik nusiaubęs žemės drebėjimas, daugelis šeimų liko be namų, tapo socialiai pažeidžiamos. Tad suaugę jų nariai skubiai ieškojo papildomo uždarbio.

Naujasis pažįstamas pasiūlė moteriai gerai apmokamą darbą Irake. Moteriai buvo pasakyta, kad reikia jos paso, kuriame bus įklijuota Irako viza. Patikli nepalietė visiškai pasitikėjo naujuoju pažįstamu, kuris pasirodė esąs nelegalios prekybos žmonėmis agentas. Deja, Chandani tai suprato tik tada, kai kartu su kitomis 18 merginų atsidūrė viename viešbučio kambaryje. Čia jos buvo laikomos kelias savaites, o vėliau atiduotos į viešnamius.

Apie socialinių tinklų pavojų pasakojo ir kita žurnalistės kalbinta moteris - Charimaja Tamang. Kadaise pati pagrobta ir parduota į viešnamį moteris teigė, kad mūsų dienomis „vergų pirkliams“ yra daug paprasčiau: „Jiems nebereikia patiems važinėti po kaimus. Užtenka peržvelgti socialinius tinklus ir iškart aišku, kur galima rasti naujų „taikinių“.

Darytina prielaida, kad masinis modernių technologijų naudojimas tapo viena iš priežasčių, dėl kurių prekybos žmonėmis apimtys regione, Indijos pasienio tarnybos duomenimis, per pastaruosius keletą metų išaugo 500 proc.

Ir labai tikėtina, kad artimiausiu metu padėtis šioje kalnų valstybėje, nepaisant galiojančių draudimų jaunoms moterims keliauti be globėjo - tėvų ar vyro - sutikimo, nesikeis.

Nepalietės, nors ir puikiai žinodamos, kuo gali baigtis „darbo paieškos“, vis tiek linkusios rizikuoti ir kurti „šviesią ateitį“ pačios. Perspektyva - visą gyvenimą praleisti kaime dirbant daug pelno nežadančius žemės ūkio darbus - jų nevilioja.

Nepaisant pirmosios nesėkmės Chandani irgi teigė nenuleisianti rankų. Moters teigimu, ji nori užsidirbti, todėl, nepaisant gresiančių pavojų, vėl bandys ieškoti darbo užsienyje.

***

Faktai:

Oficialioje Interpolo svetainėje pateikiami vadinamieji Geltonieji pranešimai, kurių tikslas - padėti rasti dingusius, dažnai - nepilnamečius asmenis arba padėti juos identifikuoti. Šiuo metu sąraše yra 7080 žmonių.

Lietuvoje, Nacionalinės paieškų tarnybos duomenimis, šiuo metu dingusiais be žinios laikoma per 100 žmonių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar šią vasarą turite planų vykti į Lietuvos pajūrį poilsiauti?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+11 +20 C

+15 +25 C

+13 +18 C

+22 +29 C

+17 +35 C

+16 +23 C

0-4 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s