respublika.lt

Shakira susitarė su Ispanijos prokurorais, iškėlusiais dainininkei bylą dėl mokestinio sukčiavimo

Publikuota: 2023 lapkričio 20 12:17:00, Viljama Sudikienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Kolumbijos superžvaigždė Shakira pasiekė susitarimą su prokurorais. EPA-ELTA nuotr.

Kolumbijos superžvaigždė Shakira pasiekė susitarimą su prokurorais, užbaigusį jos teismą dėl įtariamo sukčiavimo nuslėpus nuo Ispanijos valstybės 14,5 mln. eurų 2012-2014 m. uždirbtų pajamų, pirmadienį paskelbė Barselonos teismas.

 


Pagal susitarimą 46 metų dainininkė sutiko gauti trejų metų lygtinę bausmę mainais į milijonų eurų baudą, pranešė teismo vadovas pirmąją jos bylos nagrinėjimo dieną.

Shakira sumokės daugiau nei 7,3 mln. eurų baudą, nors iš pradžių neigė kaltinimus ir tvirtino nuolat gyventi į Ispaniją persikėlusi tik 2015 metais.

Rožinį kostiumą vilkėjusi dainininkė su akiniais nuo saulės įeidama ir išeidama iš Barselonos teismo rūmų nekalbėjo su gausiai susirinkusiais žurnalistais, tačiau jos pareiškime sakoma, kad ji sutiko susitarti savo dviejų sūnų Milano ir Sashos labui.

„Man reikia įveikti pastarųjų kelerių metų stresą ir emocinį krūvį bei sutelkti dėmesį į tai, ką myliu - į savo vaikus ir visas būsimas mano karjeros galimybes, įskaitant artėjančias pasaulines gastroles ir naująjį albumą", - sakoma jos advokatų išplatintame pareiškime. „Labai žaviuosi tais, kurie iki galo kovojo su šiomis neteisybėmis, bet šiandien mano laimėjimas yra atgautas laikas vaikams ir karjerai", - sakoma jame.

Šioje byloje dėmesys buvo sutelktas į tai, kiek laiko dainininkė, tarp kurios populiariausių singlų yra „Whenever, Wherever" ir 2010 m. pasaulio futbolo čempionato daina „Waka Waka", praleido Ispanijoje nuo 2012 iki 2014 metų. Ispanijos valdžia tvirtino, kad Shakira Isabel Mebarak Ripoll, praminta Lotynų Amerikos popmuzikos karaliene, Ispanijoje praleido daugiau nei pusę šio laiko, todėl turėjo mokėti mokesčius šioje šalyje. Pasak pareigūnų, ji persikėlė į Ispaniją, kai 2011 m. tapo vieši jos santykiai su buvusiu „FC Barcelona" gynėju Gerardu Pique, bet iki 2015 m. išlaikė oficialią mokesčių rezidenciją Bahamuose.

Klajoklės gyvenimas

Shakiros advokatai įrodinėjo, kad iki 2014 m. ji gyveno „klajokliškai" ir didžiąją dalį pinigų uždirbo iš tarptautinių gastrolių, o nuolatiniam gyvenimui į Barseloną persikėlė prieš pat antrojo sūnaus gimimą 2015 m. sausį.

2022 m. birželį dievaitė paskelbė apie išsiskyrimą su G. Pique po dešimtmetį trukusių santykių, vienai garsiausių pasaulio įžymybių porai iširus ji su dviem sūnumis Milanu ir Sasha persikėlė į Majamį.

Manyta, kad bylos nagrinėjimas truks iki gruodžio 14 d., teisme buvo numatyta išklausyti beveik 120 liudytojų. Kad paremtų kaltinimus, Ispanijos prokurorai apklausė jos kaimynus, sekė jos atvaizdus socialiniuose tinkluose, tikrino mokėjimus kirpyklose ir net sveikatos klinikoje, kurioje ji lankėsi nėštumo metu.

Klausimų apie Shakiros finansus būta ir anksčiau. Lotynų Amerikos superžvaigždė buvo minima 2021 m. spalį nutekintuose vadinamuosiuose Pandoros dokumentuose, atskleidusiuose pasaulio turtingųjų strategiją slėpti turtą ir išvengti mokesčių, Shakiros atveju tai buvo susiję su jos gyvenimu Bahamuose.

„Latin Grammy" laimėtoja

Pastaraisiais metais Ispanija ėmėsi veiksmų prieš tokias visų mokesčių nesumokėjusias įžymybes kaip futbolo žvaigždės Lionelis Messi ir Cristiano Ronaldo. Abu futbolininkai buvo pripažinti kaltais vengę mokėti mokesčius ir gavo laisvės atėmimo bausmes, bet nuo jų buvo atleisti, nes nusižengė pirmą kartą.

Buvęs Shakiros partneris G. Pique 2016 m. irgi buvo nuteistas už mokestinį sukčiavimą ir vėliau įpareigotas sumokėti mokesčių inspekcijai 2,1 mln. eurų.

Ketvirtadienį Sevilijoje, Pietų Ispanijoje, atlikėja atsiėmė tris „Latin Grammy" apdovanojimus, įskaitant už metų dainą ir geriausią popdainą, sukurtą bendradarbiaujant su Argentinos didžėjumi. Joje užsimenama apie buvusį partnerį G. Pique, palikusį ją su „skola mokesčių inspekcijai". „Spotify" ir „YouTube" platformose dainos klausytasi bemaž 1,5 mlrd. kartų.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s