Europai ateityje gresia intensyvesni ir ilgesni sausros periodai. To priežastis - klimato šilimas bei didėjantis vandens sunaudojimas, rodo ES tyrimų centro ir Kaselio universiteto mokslininkų atlikta studija, praneša agentūra AFP.
Pirmiausiai Pietų Europoje upių vandens lygis iki šimtmečio pabaigos gali ženkliai sumažėti, o sausros periodų dažnumas išaugti 80 proc., skelbiama interneto žurnale "Hydrology and Earth System Sciences".
"Mūsų tyrimai rodo, kad dėl klimato kaitos daugelyje upių baseinų pirmiausiai pietinėje Europoje mažės vandens, - sakė ES mokslininkas Džovanis Forcjeris (Giovanni Forzieri). - Didėjanti vandens paklausa dėl augančio gyventojų skaičiaus ir pramonės gali dar labiau sumažinti upių vandens lygį".
Ilgesni sausros periodai, kuriuos lems klimato kaita, anot mokslininkų, pirmiausiai pasireikš Iberijos pusiasalyje, taip pat Pietų Prancūzijoje, Italijoje ir Balkanų šalyse. Tačiau dėl papildomo vandens suvartojimo intensyvius sausros etapus gali pajusti ir Europos vakarinė bei centrinė dalys, taip pat kai kurie Didžiosios Britanijos regionai.