Saudo Arabijos princas Mohamedas bin Salmanas (Mohammed bin Salman) apkaltino Iraną dėl dviejų naftos tanklaivių užpuolimo Omano įlankoje, informuoja naujienų agentūra dpa.
Duodamas interviu laikraščiui „Al-Sharq al-Awsat”, princas teigė, kad Japonijos premjero Šinzo Abės (Shinz Abės) vizito metu Iranas užpuolė du laivus, vienas iš kurių priklausė Japonijai.
„Irano režimas parodė nepagarbą Teherane apsilankiusiam Japonijos premjerui. Į jo pastangas buvo atsakyta užpuolant du tanklaivius, vienas iš kurių priklauso Japonijai“, - sakė princas.
M. Salmanas ragino tarptautinę bendruomenę užimti ryžtingą poziciją, pridurdamas, kad Saudo Arabija nesiekia karo. Nepaisant to, jis pabrėžė, kad Saudo Arabija nedvejos, jei kils grėsmė šalies piliečiams, jos suverenitetui, teritoriniam vientisumui ir esminiams interesams.
Antrasis laivas, kurį sudrebino sprogimas, buvo Norvegijai priklausantis tanklaivis „Front Altair“. Jo įgulą po ketvirtadienį įvykusio sprogimo ir gaisro išgelbėjo laivas „Hyundai Dubai“. Jūreiviai buvo nugabenti į Iraną, tačiau šeštadienį atskrido į Dubajų.
Laivininkystės įmonė „Frontline“ paskelbė, kad įgulą sudaro 11 Rusijos, 1 Gruzijos ir 11 Filipinų piliečių.
Specialistų komanda atvyko apžiūrėti „Front Altair“ ir nustatyti padarytą žalą. Tanklaivis šeštadienį buvo nutemptas iš Irano vandenų ir vis dar buvo Omano įlankoje. Įmonė nežino, kas sukėlė sprogimą, bet atmeta mechaninius nesklandumus ar žmogišką klaidą.
Japonijos tanklaivis „Kokuka Courageous“ ketvirtadienį patyrė du sprogimus.
Jungtinės Valstijos dėl incidento apkaltino Iraną, tačiau Teheranas neigia atsakomybę. Nerimaujama, kad įtampa regione gali išaugti.
Gegužės mėnesį Jungtiniai Arabų Emyratai teigė, kad prieš keturis komercinius laivus, tarp jų du Saudo Arabijos tanklaivius, buvo įvykdyta diversija. JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo tuomet taip pat dėl to kaltino Iraną.