Rusija tęsia Krymo tilto remontą, tačiau šio objekto pajėgumai nebus visiškai atkurti bent iki 2023 m. rugsėjo. Tai savo naujausioje, trečiadienį paskelbtoje žvalgybos duomenų suvestinėje pareiškė Jungtinės Karalystės gynybos ministerija.
Kaip teigiama suvestinėje, lapkričio 8 d. buvo numatytas vieno iš dviejų šį tiltą sudarančių kelių uždarymas, kad būtų galima pakeisti vieną apgadintą 64 metrų ilgio atkarpą. Turimomis žiniomis, iš viso suplanuoti keturi per praėjusio mėnesio sprogimą apgadintų tilto atkarpų pakeitimai. Nors Maskvos statytiniai Kryme yra pareiškę, kad šios atkarpos bus pakeistos iki gruodžio 20 d., Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui buvo pateikta informacija, kad dėl tolesnių darbų automobilių eismo trikdžiai numatomi iki 2023 m. kovo.
Tuo metu geležinkelio linijos remonto darbų pabaiga numatoma 2023 m. rugsėjį, tačiau Rusijos vicepremjeras yra nurodęs, kad procesus bus siekiama paspartinti. Nors šia linija šiuo metu galimas traukinių eismas, jis išlieka ribotas. Anot JK gynybos ministerijos, remonto darbų eiga priklausys nuo oro sąlygų artėjančiais žiemos mėnesiais.
Žvalgybos duomenų suvestinėje priduriama, kad ataka prieš šį tiltą sutrikdė Rusijos logistiką ir apribojo šios šalies galimybes pervežti karinę techniką ir karius. Ministerija nurodo, kad tiltą apgadinęs sprogimas, neseniai prieš Rusijos Juodosios jūros laivyną surengta ataka ir įtariamas Maskvos ginkluotųjų pajėgų atsitraukimas iš Ukrainos Chersono srities komplikuoja Rusijos politinės vadovybės bandymus kalbėti apie laimėjimus kare prieš Ukrainą.
Nuo plataus masto įsiveržimo į Ukrainą pradžios Rusija tikriausiai jau neteko pusės savo pagrindinių kovinių tankų ir sunaudojo didžiąją dalį savo itin tiksliai valdomos ginkluotės. Tai antradienį pareiškė JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojas politikai Kolinas Kalas (Colin Kahl), praneša CNN.
„Putinas patyrė nesėkmę. Rusija iš šio karo išeis silpnesnė, nei stojo į jį", - sakė žurnalistams pareigūnas. Anot K.Kalo, nuo vasario mėnesio Rusija neteko „dešimčių tūkstančių" kareivių, o tai yra kur kas daugiau negu Sovietų Sąjunga prarado Afganistane.
„Jie Ukrainoje tikriausiai jau prarado pusę savo pagrindinių kovinių tankų ir sunaudojo didžiąją dalį itin tiksliai valdomos amunicijos, o dėl sankcijų ir eksporto kontrolės jiems bus labai sunku atkurti kariuomenę tokią, kokia ji buvo prieš karą", - teigė Pentagono atstovas.
„Putinas pradėjo šį karą, bandydamas sunaikinti Ukrainą kaip nepriklausomą, suverenią ir demokratinę šalį. Jis patyrė nesėkmę, ir tai nepasikeis. Suvereni, nepriklausoma, demokratinė Ukraina išliks", - pabrėžė K.Kalas.