Maskvos teismas antradienį skyrė socialiniam tinklui „TikTok“ baudą, nes šis nepašalino turinio, kuriame nepilnamečiai skatinami dalyvauti nesankcionuotuose protestuose įkalintam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui remti.
Teismas savo „Telegram“ kanale nurodė, kad platforma buvo pripažinta kalta negebėjus pašalinti informacijos, kuri pažeidžia Rusijos įstatymus, ir jai buvo paskirta 2,6 mln. rublių (28 tūkst. eurų) administracinė bauda.
Nuosprendis paskelbtas Rusijai didinant spaudimą užsienio technologijų milžinėms. Penktadienį kitas Maskvos teismas paskyrė socialiniam tinklui „Twitter“ tris baudas, kurių bendra suma siekia 8,9 mln. rublių (99 tūkst. eurų), už tą patį pažeidimą, kaip „TikTok“.
Sausį šalies valdžios institucijos apkaltino socialinių tinklų platformas, įskaitant „Twitter“ ir „TikTok“, kišimusi į Rusijos vidaus reikalus neištrinant turinio, kuriame raginama dalyvauti A. Navalnui remti skirtuose protestuose.
Rusijos telekomunikacijų priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“ praėjusį mėnesį teigė parengsianti protokolus, reikalaujančius skirti užsienio socialinių tinklų platformoms baudas už negebėjimą ištrinti į protestus raginančio eiti turinio, nepaisant tarnybos duotų nurodymų tai padaryti.
„Roskomnadzor“ apibūdino raginimus eiti į protestus kaip „nepilnamečių skatinimą“ dalyvauti „neteisėtoje veikloje“ ar „nesankcionuotuose masiniuose renginiuose“.
Praėjusį mėnesį tarnyba taip pat pradėjo lėtinti „Twitter“ veikimo spartą Rusijoje dėl to, nes ši platforma nepašalino turinio, susijusio su vaikų pornografija, narkotikų vartojimu ir nepilnamečiams adresuotais raginimais nusižudyti.
Pirmadienį „Roskomnadzor“ pateikė JAV technologijų milžinei ultimatumą ištrinti tokius įrašus iki gegužės vidurio ar sulaukti visiško platformos draudimo Rusijoje.
Maskva nuolatos baudžia užsienio interneto kompanijas, kaip „Twitter“, „Facebook“ ir „Google“, už šalies įstatymų nesilaikymą.
Neseniai į valdžios institucijų akiratį pateko ir „TikTok“, kai platformoje sausio mėnesį paskelbti įrašai, kuriuose rusai raginami prisijungti prie A. Navalnui remti skirtų protestų, buvo peržiūrėti šimtus tūkstančių kartų.