respublika.lt

Rusija: vieni nusisuka, kiti kalba apie nuolaidas

(147)
Publikuota: 2023 lapkričio 26 07:47:52, Petras ŠULIAUSKAS
×
nuotr. 1 nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

JAE griežtinant finansinio sektoriaus taisykles rusams, analitikai prognozuoja, kad, siekiant taikos, gali tekti atšaukti sankcijas.

 

Bankai nusisuka

Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) bankai, dėl sustiprėjusios reguliatoriaus kontrolės ir vis labiau juntamo Vakarų spaudimo, sugriežtino sąskaitų atidarymo tvarką rusiškoms įmonėms, pranešė „Bloomberg".

Agentūra remiasi atliktos verslininkų apklausos rezultatais. Pasak jų, JAE kreditinės ir finansinės organizacijos sugriežtino ir pinigų pervedimo į Rusiją bei trečiąsias šalis kontrolę, todėl išaugo tokių transakcijų terminai.

„Bloomberg" šaltinis nurodė, kad dėl sugriežtintos kontrolės Gazprombankui teko uždaryti vieną iš korespondentinių sąskaitų, buvusių Dubajaus „Mashreq" banke, tačiau kituose dviejuose JAE bankuose sąskaitas jis išsaugojo.

Leidinio šaltinių teigimu, kai kurie JAE bankai išplėtė dokumentų, reikalingų norint įvykdyti perlaidą, sąrašą. Kiti iš viso draudžia tokias operacijas, blokuoja lėšas ir prašo siuntėjų patikslinti pervedimo tikslą.

Agentūros apklausti verslininkai teigė, kad bankai klientų iš Rusijos kontrolę sugriežtino pastaraisiais mėnesiais. Pasak jų, JAE valdžia tokiu būdu siekia, kad šalis būtų pašalinta iš jurisdikcijų, kurių atžvilgiu Tarptautinė kovos su pinigų plovimu organizacija (FATF) vykdo griežtesnę kontrolę, sąrašo.

„Bloomberg" turima informacija, Emyratų valdininkai jaučia vis didesnį JAV, ES ir Didžiosios Britanijos spaudimą. Pastarosios reikalauja uždaryti visus kanalus, kuriais galimai naudojasi prekybines sankcijas bandanti apeiti Rusija. Kaip pavyzdį agentūra pateikia neseną Vašingtono sprendimą pritaikyti sankcijas trims JAE registruotiems tankeriams.

Lapkričio 10 d. kitas „Bloomberg" šaltinis pranešė, kad JAE valdžia sutiko riboti prekių iš Europos į Rusiją reeksportą ir esą analogiškų priemonių įvedimą svarsto Turkija.

Sankcijas teks pamiršti?

Vakarų Rusijai taikomos sankcijos ne tik nedavė lauktų rezultatų, bet jas, galvojant apie taikos sutartį su Ukraina, gali tekti atšaukti. Tokią nuomonę leidiniui „Responsible Statecraft" parengtame straipsnyje išsakė analitikė Sofija Ampgkarian (Sophia Ampgkarian).

„Vakarų šalims teks pripažinti nemalonią tiesą: sankcijos ir įšaldyti aktyvai gali tapti neišvengiama auka taikos derybose su Rusija", - teigė autorė.

Ji atkreipė dėmesį į Maskvos taikytas efektyvias priemones, leidusias jai nepalūžti ekonominiame kare. S.Ampgkarian priminė, kad Rusijos Bankas operatyviai sureagavo į sankcijas, apribojęs laisvą kapitalo išvežimą ir iki 20 proc. pakėlęs palūkanų normą.

Apžvalgininkė pridūrė, kad restrikcijos nesutrukdė augti šalies užsienio prekybos apimtims. Jos nuomone, Vakarų politikai smarkiai nuvertino pasaulio šalių pasirengimą ignoruoti joms primetamus ekonominius ribojimus.

Taip pat, ekspertės nuomone, Vakarų pareiškimai apie greitą Rusijos ekonomikos žlugimą labiau yra orientuoti „vidaus rinkai" - skaudžiai įvestų ribojimų pasekmes pajutusiems rinkėjams.

„Sankcijos Rusijai tapo ryškiausiu sankcijinės politikos nesėkmės pavyzdžiu", - apibendrino S.Ampgkarian.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
84
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (147)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar bijote klimato kaitos keliamų kataklizmų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip praleidžiate savo atostogas?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +21 C

+18 +22 C

+13 +19 C

+23 +27 C

+13 +20 C

+16 +19 C

0-4 m/s

0-8 m/s

0-12 m/s