respublika.lt

Rusija pasisako už apsaugos zoną apie Zaporožės AE, tačiau pasitraukti neketina

2022 lapkričio 24 15:36:00
Rasa Strimaitytė, Elta

Rusijos atominės energijos agentūra „Rosatom" pasisakė už apsaugos zonos apie okupuotą Zaporožės atominę elektrinę Pietų Ukrainoje nustatymą - tačiau Maskvos sąlygomis. „Mes tuo tikime, mums jos reikia, parametrai aiškūs. Jau būta pokalbio su Rafaeliu Grossiu (Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovu", - ketvirtadienį sakė „Rosatom" vadovas Aleksejus Lichačiovas, kurį cituoja naujienų agentūra „Interfax".

×
nuotr. 1 nuotr.
EPA-Eltos nuotr.

 

A. Lichačiovas taip pat nurodė, kaip įsivaizduoja apsaugos zoną: Ukraina negali teritorijos nei apšaudyti, nei mėginti atsikovoti. „Akivaizdu, kad Rusija ten nedislokuoja puolamųjų ginklų ar pajėgų, o tik naudoja priemones fizinei objekto apsaugai ir kontrolei“, - kalbėjo A. Lichačiovas. Kartu jis pareiškė, kad apie branduolinę elektrinę pažeistos visos elektros linijos. Reaktorių perjungimas į „šaltąjį režimą“ suteikia tik „santykinį saugumą“, - įspėjo jis.

Rusijos įsivaizdavimai apie saugos zoną smarkiai skiriasi nuo TATENA reikalavimų. Ši prieš savaitę paragino Maskvą pasitraukti iš okupuotos Ukrainos branduolinės jėgainės. Ir Ukraina reikalauja rusų pajėgų pasitraukimo.

Rusija ir Ukraina kelis mėnesius kaltina viena kitą apšaudant kompleksą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s