Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija ketvirtadienį pateikė savo vertinimą apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimą skelbti dalinę mobilizaciją, praneša „Sky News“.
Kaip teigiama ministerijos kasdien skelbiamoje žvalgybos duomenų suvestinėje, Maskva „greičiausiai susidurs su logistiniais ir administraciniais iššūkiais, mėgindama surinkti 300 tūkst. personalo narių“. Ministerijos teigimu, naujai pašaukti kariai „greičiausiai kelis mėnesius nebus veiksmingi karo lauke“, o Maskvos sprendimą skelbti mobilizaciją „iš esmės galima laikyti pripažinimu, kad Rusija išeikvojo savo kariauti Ukrainoje norinčių savanorių atsargas“.
Ministerija priduria, kad „net ir ši riboto masto mobilizacija bus labai nepopuliari tarp kai kurių rusų“.
Komentuoja Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos ekspertas Audrius BUTKEVIČIUS:
V.Putinas ir putinistai įvaryti į kampą. Šiandien veikiančiomis pajėgomis jie savo tikslų pasiekti negali. Jie gali didinti pajėgas, skelbdami visuotinę arba dalinę mobilizaciją. Visuotinės mobilizacijos jie bijo, nes suvokia, kad ji gali nepasisekti. Tai reikalautų labai daug išteklių, kurių mažai beturima. Pagaliau didžiulė mobilizuota masė gali atsigręžti prieš patį režimą, kaip įvyko 1917 m.
Šiuo metu Rusija, ką besakytų S.Šoigu, gali mobilizuoti iki 17 mln., Ukraina - apie 2 mln. Bet norint mobilizuoti 17 mln. reikia turėti, kur juos „padėti", juos reikia apmokyti, apginkluoti. Tai nėra paprasta. Net Antrajame pasauliniame kare rusai iš jo išėjo turėdami tik 5 mln.
Dar įmanomas masinio naikinimo ginklo panaudojimas. Vienintelis tokį sprendimą stabdantis veiksnys - suvokimas, kad Vakarai smogtų atgal. Tarptautinių ryšių plotmėje V.Putinas liko beveik vienas, dar su Iranu. O kaip rusams trūko šaudmenų, taip ir trūksta. Jeigu Vakarai vis dėlto ryžtųsi atsakui - ar įvesdami savo pajėgas, ar panaudodami masinio naikinimo ginkluotę - mes taptume fronto zona. Nieko gero mūsų tada nelaukia.