respublika.lt

Prancūzijos gydytojų profsąjunga prabilo apie kitokį užsikrėtusiųjų koronavirusu mastą

(0)
Publikuota: 2020 balandžio 09 21:18:49, Darius Mikutavičius, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Prancūzijos gydytojų profsąjunga: šiuo metu šalyje koronavirusu užsikrėtę gali būti 1,6 mln. žmonių. EPA-Eltos nuotr.

Daugiau nei 1,6 mln. iš 67 mln. Prancūzijos gyventojų iki šiol galėjo užsikrėsti koronavirusu, prognozuoja šalies šeimos gydytojų profesinė sąjunga „MG France“, remdamasi gydytojų pateikta informacija.

 

Profsąjungos teigimu, 2 048 Prancūzijos gydytojai dalyvavo apklausoje, kur jie nurodė kovo 17–balandžio 3 dienomis priėmę 56 154 žmones su COVID-19 simptomais.

Remdamasi šiais duomenimis, profsąjunga daro prielaidą, kad šiuo laikotarpiu apie 1,67 mln. Prancūzijos gyventojų galėjo būti užsikrėtę koronavirusu.

Tai reiškia, kad koronavirusu galėjo užsikrėsti net 2,5 proc. visų Prancūzijos gyventojų.

„Žinoma, tai yra tik ekstrapoliacija“, – sakė „MG France“ pirmininkas Jacques Battistoni, pabrėždamas, kad prielaida daroma remiantis tik simptomus pajutusių žmonių skaičiumi, o ne virusu užsikrėtusiaisiais, kurie jokių simptomų nepajuto.

„Tačiau ji suteikia duomenų apie susirgimų mastą“, – sakė jis.

Trečiadienio duomenimis, Prancūzijoje nuo COVID-19 mirė 10 869 žmonės. Patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius siekia 82 048, iš jų 7 148 žmonės gydomi intensyvios terapijos skyriuose.

Prancūzijos sveikatos apsaugos institucijos neskelbia oficialios informacijos apie galimą pandemijos mastą, nes tik nedidelė dalis žmonių yra tikrinama dėl koronaviruso.

Koronaviruso mokslinei tarybai, kuri patarinėja Vyriausybei, vadovaujantis mokslininkas Jeanas-Francois Delfraissy trečiadienį „France Info“ teigė, kad tyrimų dėl koronaviruso kampanija rytų Prancūzijoje parodė, kad užsikrėtusiųjų dalis bendruomenėse sudarė „apie 10–15 proc.“

Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad kiekvienas COVID-19 sergantis žmogus vidutiniškai užkrečia apie 2–2,5 žmogaus, jei nėra taikomos socialinio atstumo priemonės.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +18 C

+12 +22 C

+14 +21 C

+22 +25 C

+18 +27 C

+20 +22 C

0-4 m/s

0-7 m/s

0-4 m/s