Prancūzijoje ketvirtadienį laukiama didžiausių protestų nuo „Geltonųjų liemenių“ krizės pradžios prieš daugiau nei metus: visuotinis viešojo sektoriaus darbuotojų streikas gali paralyžiuoti gyvenimą šalyje. Be to, bus surengta beveik 250 mitingų. Protestai nukreipti prieš Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pensijų reformos planus. Jis nori panaikinti privilegijas daugeliui profesinių grupių.
Vidaus reikalų ministerija baiminasi riaušių. Dėl to smarkiai sugriežtintos saugumo priemonės. Vien tik Paryžiuje tvarką palaikys 6 000 policijos pareigūnų. Čia laukiama didelių neramumų.
Streike dalyvaus transporto sistemos darbuotojai ir oro uostų antžeminis personalas. Darbą taip pat nutrauks ligoninės, mokyklos ir šiukšlių vežimo įmonės.
„Mes turime paralyžiuoti ekonomiką“, - agentūrai „Reuters“ sakė aukštas „Force Ouvriere“ profsąjungos atstovas.
Prancūzijos geležinkelio duomenimis, į reisus išvažiuos tik kas dešimtas priemiestinis ir greitasis TGV traukinys. „Eurostar“ ir „Thalys“ atšaukė mažiausiai pusę savo reisų tarp Paryžiaus ir Londono ir Paryžiaus ir Briuselio. Į orą veikiausiai nepakils 20 proc. lėktuvų.
E. Macronas nori supaprastinti pasenusią pensijų sistemą, kuri apima daugiau kaip 40 įvairių pensijų formų. Prancūzijoje žmonės išeina į pensiją skirtingo amžiaus, jiems taikomi skirtingi pensijų mokėjimo modeliai. Anot E. Macrono, sistema yra nesąžininga ir per brangi. Jis reikalauja vieningos, taškais paremtos sistemos, kad kiekvienas pensininkas už kiekvieną įmokėtą eurą turėtų vienodas teises.
Ligšioliniai mėginimai reformuoti pensijų sistemą baigėsi nesėkme: 1995-aiasiais tuometinio prezidento Jacques‘o Chiraco dešiniųjų vyriausybė po kelias savaites trukusių didelių protestų pakluso profsąjungų reikalavimams.