respublika.lt

Portugalija nominavo A.Guterresą antrajai kadencijai į JT vadovo postą

(0)
Publikuota: 2021 vasario 25 08:37:00, Rasa Strimaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Portugalija nominavo A.Guterresą antrajai kadencijai į JT vadovo postą. EPA-Eltos nuotr.

Portugalijos vyriausybė Jungtinių Tautų (JT) generalinį sekretorių Antonio Guterresą oficialiai nominavo antrajai kadencijai.

 

A. Guterresas savo užduotis atlieka „nepriklausomai, kompetentingai ir pasitelkdamas dialogą“, trečiadienį tvitreyje rašė Portugalijos premjeras Antonio Costa. Jis raštą dėl A. Guterreso nominavimo nusiuntė JT Generalinės Asamblėjos ir JT Saugumo Tarybos pirmininkams.

Pirmoji penkerių metų A. Guterreso kadencija baigsis gruodį.

A. Guterresas reiškia „dėkingumą ir nuolankumą“ dėl šios paramos ir „darys viską, kad pateisintų pasitikėjimą“, - Niujorke žurnalistams sakė jo atstovas.

A. Guterresas jau metų pradžioje informavo JT Generalinės Asamblėjos pirmininką, kad yra pasirengęs eiti pareigas antrą kadenciją. 71-erių A. Guterresas vadovauja JT nuo 2017 metų pradžios.

Kol kas kitų kandidatų į šį postą nėra. Tradiciškai lemiamą įtaką dėl paskyrimo į JT generalinio sekretoriaus pareigas turi penkios veto teisę turinčios šalys – JAV, Kinija, Rusija, Jungtinė Karalystė ir Prancūzija.

Kritikai teigia, kad nominavimo į JT vadovo postą procesas yra nepakankamai skaidrus ir pageidauja, kad po daugiau kaip septynių dešimtmečių prie organizacijos vairo stotų pirmoji moteris.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate JAV sprendimą laikinai sustabdyti ginklų tiekimą Ukrainai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+13 +20 C

+14 +24 C

+14 +19 C

+20 +28 C

+18 +28 C

+18 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s