respublika.lt

Po žemės drebėjimo Indonezijoje išgelbėtas šešerių metų berniukas, po griuvėsiais praleidęs dvi dienas

2022 lapkričio 24 10:21:00
Viljama Sudikienė, Elta

Indonezijoje „stebuklingai“ išgelbėtas šešerių metų berniukas, po žemės drebėjimo dvi dienas praleidęs po nuolaužomis be maisto ar vandens. Tai atgaivino viltis, kad po griuvėsiais dar gali būti išgyvenusiųjų net ir praėjus kelioms dienoms po stipraus drebėjimo, pirmadienį supurčiusio Vakarų Javos Siandžuro miestelį ir nusinešusio mažiausiai 271 žmogaus gyvybę.

×
nuotr. 1 nuotr.
Po žemės drebėjimo Indonezijoje išgelbėtas šešerių metų berniukas, po griuvėsiais praleidęs dvi dienas. EPA-Eltos nuotr.

 

„Kai supratome, kad Azka gyvas, visi apsipylė ašaromis, taip pat ir aš“, – ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP sakė 28 metų vietos savanoris Jeksenas Kolibu. „Tai labai sujaudino, atrodė kaip stebuklas“, - pasakojo jis.

Vakarų Javos Bogoro rajono administracijos paskelbtoje filmuotoje medžiagoje buvo matyti, kaip gelbėtojai ištrauka Azką iš sugriauto namo Siandžure, labiausiai nukentėjusiame rajone. Vyras, ištraukęs jį per griuvėsiuose išpjautą angą, apglėbė berniuką abiem rankomis, o kitas gelbėtojas su oranžine kepure bėgo jiems iš paskos, laikydamas jį už rankos.

Vėliau Azka buvo parodytas ramiai gurkšnojanti gėrimą, kurį laikė kareivis, o kitas pagalbos darbuotojas glostė jo galvą. Berniuko motina žuvo per žemės drebėjimą, jos kūnas buvo rastas likus kelioms valandoms iki Azkos išgelbėjimo, ketvirtadienį AFP sakė savanoris.

Berniukas buvo aptiktas greta mirusios močiutės. Jį išgelbėjo tik siena, laikiusi kitą sugriuvusią sieną ir neleidusi jai užgriūti, pranešė vietos žiniasklaida. "Jis buvo rastas kairėje namo pusėje, ant lovos. Jį apsaugojo pagalvė, tarp jo ir betoninės plokštės buvo 10 centimetrų tarpas", – pasakojo J. Kolibu. „Tokia siaura erdvė, tamsu, karšta, trūksta oro. Nesitikėjome, kad po 48 valandų jis vis dar bus gyvas, jei būtume žinoję, būtume labiau pasistengę ankstesnę naktį, - sakė jis. - Per visus tuos metus, kai tapau savanoriu, nieko panašaus nesu regėjęs. Kaip gali neverkti?".

Po dviejų dienų sunkaus išbandymo mažas berniukas atrodė apsvaigęs ir traumuotas. „Azka neišleido nė garso, jis nesišaukė pagalbos ir neverkė“, – sakė J. Kolibu. "Net ištrauktas iš griuvėsių jis buvo sąmoningas, bet nieko nesakė. Atrodė toks sutrikęs“, - pridūrė savanoris.

Pasak pareigūnų, per žemės drebėjimą žuvo daug vaikų, tuo metu buvusių mokykloje arba namuose. Pareigūnai perspėjo, kad laikas senka siekiant išgelbėti 40 dingusių žmonių, gelbėtojus stabdo pliaupiantis lietus ir galimai mirtini pakartotiniai smūgiai. Vis dėlto ir toliau ieškoma dingusiųjų, tarp jų ir septynerių metų mergaitės.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s