Naftos kainas pirmadienį smukdo silpni Kinijos prekybos duomenys ir sustiprėjęs JAV doleris, informuoja naujienų agentūra "Reuters".
"Brent" nafta atpigo 0,05 JAV dolerio, iki 33,31 dolerio už barelį, o šviesiosios JAV naftos WTI ateities sandorių kaina sumažėjo 0,17 JAV dolerio, iki 29,27 dolerio.
Penktadienį nafta pabrango daugiau nei 10 proc., atsinaujinus viltims dėl gavybos sumažinimo Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) šalyse. Nigerijos naftos pramonės ministras pareiškė, kad organizacijos dalyviai vis labiau dažniau susimąsto apie bendrus veiksmus, siekiant palaikyti kainas, ir kad jis su savo kolegomis iš Saudo Arabijos ir Kataro susitiks svarstyti šio klausimo.
"Mes vis dar manome, kad dirbtinis naftos kainų palaikymas mažinant gavybą suteiks tik atokvėpį brangesniems gavybos būdams ir tik trumpam išspręs problemą", - savo ataskaitoje teigia "Phillip Futures" analitikas Danielis Engas (Daniel Ang).
Šių metų sausį prekybos apyvarta Kinijoje buvo silpnesnė, nei prognozuota, nes tiek šalyje, tiek užsienyje išliko silpna paklausa, ir tai paskatino rinkas prognozuoti, kad vyriausybė imsis naujų kovos su plėtros sulėtėjimu priemonių. Eksportas iš Kinijos šių metų sausį, palyginti su praėjusių metų sausiu, sumažėjo 11,2 proc., importo apimtys smuko 18,8 proc., pirmadienį skelbia Kinijos muitų tarnybos duomenys. Naftos importas sausį sumažėjo 20 proc. nuo gruodį pasiekto rekordinio lygio.
Japonijos ekonomika per paskutinius tris 2015 m. mėnesius, palyginti su 2014 m. ketvirtuoju ketvirčiu, susitraukė 1,4 proc.
Iranas eksportuoja 1,3 mln. barelių naftos per parą ir iki Naujųjų metų, kurie Irane prasidės kovo 20 dieną, šalies gavyba per parą turėtų siekti 1,5 mln. barelių, praneša Irano viceprezidentas Eshakas Džahangiris (Eshaq Jahangiri).