respublika.lt

Pentagonas priešinsis kosmoso užkariavimui

Publikuota: 2023 balandžio 02 07:52:38, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
Pentagonas priešinsis kosmoso užkariavimui. Asociatyvi Eltos nuotr.

JAV gynybos ministerija rengiasi galimam konfliktui kosmose. Tokių žingsnių ją paskatino imtis Rusijos ir Kinijos kuriamos raketos bei lazeriai, kurie gali paveikti palydovus ir taip be ryšio palikti ne tik civilius, bet ir kariškius. Tokią informaciją pateikė „The Wall Street Journal" (WSJ).

 

„Kosmose jūs negalite kasti apkasų. Jeigu atgrasymo politika neveikia, jūs negalite laukti, kol nutiks kažkas blogo ir tik tada pradėti ruoštis. Jūs privalote turėti veikiančią infrastruktūrą", - pareiškė „Aerospace Corporation" korporacijos, valdančios federaliniu mastu finansuojamą tyrimų ir plėtros centrą, atstovas.

2024 metais Pentagonas JAV kosminėms pajėgoms planuoja skirti 30 mlrd. JAV dolerių. Tai, 4 mlrd. daugiau negu buvo skirta šiemet, ir ženkliai daugiau, negu bus skirta kitoms kariuomenės rūšims.

WJS duomenimis, Pentagonas pirmą kartą planuoja įsigyti 16 tūkst. „kosmoso gynėjų" (taip vadinami Kosmoso pajėgų kariškiai) parengimui būtinus treniruoklius ir kitą įrangą, leisiančią jiems pasiruošti potencialiam susidūrimui.

„Šis pasirengimas bus ypatingai svarbus. Daugiau kaip 17 tūkst. mylių per valandą greičiu kosmose skriejančių objektų valdymo fizika ir mechanika suteikia atakuojantiems tokį pranašumą, kurio jiems trūksta ant žemės", - patikslino WSJ.

Šių metų kovo viduryje JAV kosmoso pajėgų vadas Čensas Saltcmenas (Chance Saltzman) pareiškė, kad Kinija ir Rusija toliau kuria į JAV kosminį potencialią nutaikytą ginkluotę. Pasak jo, tai yra raketos, lazeriai ir orbitinės sistemos, kurios gali atakuoti amerikiečių palydovus.

Mėnesiu anksčiau Kiniją ir Rusiją jis įvardino pagrindinėmis grėsmėmis Amerikai kosmose. Tai, pasak jo, lemia, kad JAV veiksmai kosmose privalo keistis.

JAV kosminės pajėgos buvo sukurtos 2019 metų gruodį.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
11
F

Dienos klausimas

Kaip manote, ar nuo 2025 m. sausio 1 d. mokytojų profesija tikrai taps prestižine?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +16 C

+8 +17 C

 

+11 +18 C

+20 +22 C

+15 +23 C

 

+19 +23 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s