respublika.lt

Nuomonės dėl kontrpuolimo išsiskyrė

Publikuota: 2023 rugsėjo 26 12:24:44, Petras ŠULIAUSKAS
×
nuotr. 1 nuotr.
Nors Volodymyro Zelenskio ir Džo Baideno požiūriai į ukrainiečių kontrpuolimą nesutampa, Vašingtonas patikino, kad ir toliau padės Kijevu. EPA-ELTA nuotr. i

Praėjusios savaitės Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio vizitas į JAV dar kartą išryškino skirtingą Kijevo ir Vašingtono požiūrį į Ukrainos kariuomenės vykdomą kontrpuolimą, teigia laikraštis „The New York Times" (NYT).

 

 

Nesutarimai dėl Bachmuto

Tuo metu, kai ukrainiečių kariai daugiausia dėmesio skiria teritorijų rytuose susigrąžinimui, JAV prezidento administracija pasisako už pagrindinio kontrpuolimo smūgio nukreipimą į pietus. Tokią informaciją, remdamasis savo šaltiniais, paskelbė NYT.

Kaip požiūrių skirtumo įrodymą laikraštis pateikia V.Zelenskio pasisakymą vizito Vašingtone metu. Tuomet Ukrainos prezidentas patikino, kad jo šalis Rusijos užimtą Bachmutą atsikovos iki metų pabaigos.

Tuo pat metu Džo Baideno (Joe Biden) administracija vis bando suprasti, kodėl ukrainiečiai taip atkakliai kaunasi dėl Bachmuto. Dar kovą JAV gynybos ministras Loidas Ostinas (Lloyd Austin) pareiškė, kad miestas turi labiau simbolinę, o ne strateginę ar operatyvinę vertę.

Kai kurie oficialūs amerikiečių asmenys teigia, kad Bachmuto užėmimas tarsi apsėdo V.Zelenskį ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadovybę. Ukrainos vadovui jau seniai siūloma daugiau dėmesio skirti kitų tikslų realizavimui, kadangi Bachmuto atsiėmimas gali tapti Pyro pergale.

Laiko vis mažiau

Kaip alternatyvią kontrpuolimo krytį Pentagono valdininkai siūlo šalies pietuose esantį Melitopolį. Amerikiečių oficialių asmenų nuomone, Melitopolio susigrąžinimas leistų Ukrainai rusų tiekimo linijų į Krymą naikinimui naudoti nedidelio nuotolio artileriją. Tiesa, Kijevui lieka vis mažiau laiko, per kurį būtų galima surengti sėkmingą puolimą šia kryptimi.

JAV administracijos nuomone, ukrainiečių kontrpuolimas, greičiausiai, nepasieks visų išsikeltų tikslų, susijusių su sausumos kelio į Krymą užėmimu ar bent jau jo susiaurinimu. Rusų minų laukai tapo rimta kliūtimi ir veržiantis per šiuos įtvirtinimus Ukraina galėtų patirti nemenkų nuostolių.

Taip pat Amerikoje pasigirsta balsų, teigiančių, kad netrukus ukrainiečių kariams pulti bus dar sunkiau, kadangi ateina ruduo ir žemė, kuria juda technika, ims drėkti. Dž.Baideno administracijos valdininkų teigimu, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms teks daryti kelių savaičių pauzę, per kurią bus galima atkurti technikos atsargas ir leisti pailsėti kariams.

V.Zelenskis tokiai nuomonei buvo linkęs prieštarauti. Jo teigimu, poilsio labiau reikia rusų daliniams, todėl ukrainiečiai kontrpuolimą tęs.

„Nesu pats kompetentingiausias žmogus karyboje, bet tiksliai žinau, ko nori Putinas. Jam reikia pauzės", - pareiškė V.Zelenskis.

Visgi, nepaisant visų nesutarimų, Dž.Baidenas patikino, kad Jungtinės Valstijos ir toliau rems Ukrainą.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
19
F

Dienos klausimas

Ką turėtų daryti Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s