Palestinos donorų grupei (AHLC) vadovaujanti Norvegija antradienį paragino donorus atnaujinti JT agentūros pabėgėliams iš Palestinos (UNRWA) teikiamą finansavimą.
Šis raginimas pasigirdo po to, kai išvakarėse nepriklausoma vertinimo grupė pareiškė, kad, nors ilgai lauktoje ataskaitoje apie Jungtinių Tautų paramos ir darbo agentūrą ir buvo rasta keletas „su neutralitetu susijusių problemų“, visgi buvo pastebėta, kad „Izraelis nepateikė įrodymų, kuriais galima būtų pagrįsti“ jo teiginį, kad UNRWA dirba daugiau nei 400 „teroristų“.
„Džiaugiuosi, kad tokios šalys, kaip Australija, Kanada, Suomija, Vokietija, Islandija, Japonija ir Švedija jau atšaukė savo sprendimą ir ėmė toliau finansuoti UNRWA“, – pranešė Norvegijos užsienio reikalų ministras Espenas Barthas Eide‘as.
„Dabar norėčiau paraginti savo įnašus į UNRWA įšaldžiusias šalis taip pat atnaujinti finansavimą“, – pasakė jis.
Norvegija yra viena iš keleto didžiųjų donorų, nenutraukusių UNRWA finansavimo, nors Izraelis sausį buvo pareiškęs, kad keletas UNRWA darbuotojų galimai dalyvavo „Hamas“ 2023 m. spalio 7 d. Izraelyje surengtame išpuolyje, per kurį, oficialiais Izraelio duomenimis grindžiamu naujienų agentūros AFP skaičiavimu, žuvo maždaug 1 160 žmonių, dauguma civilių.
Pasirodžius šiems kaltinimams, ne viena šalis donorė laikinai sustabdė agentūrai teikiamą finansavimą, kurio bendra suma sudarė maždaug 450 mln. JAV dolerių.
„Hamas“ sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, nuo Izraelio atsakomojo puolimo pradžios Gazoje, kurios gyventojams šiuo metu gresia badas, žuvo daugiau nei 34 000 žmonių.