Prancūzijoje skiepytis nuo koronaviruso nori vos keturi žmonės iš dešimties, rodo antradienį paskelbti apklausos rezultatai.
Remiantis „Ipsos Global Advisor“ kartu su Pasaulio ekonomikos forumu atliktos apklausos rezultatais, skiepytis nori 40 proc. Prancūzijos gyventojų.
Prancūzijoje vakcina vertinama mažiau nei Rusijoje, kur skiepytis nori 43 proc. gyventojų, ar Pietų Afrikos Respublikoje, kur ją palankiai vertina 53 proc. gyventojų. Kinijoje už skiepijimąsi pasisako 80 proc. gyventojų, JK – 77 proc.
„Ipsos Global Advisor“ apklausos rezultatai rodo, kad dažniausia priežastis, dėl kurios gyventojai nenori skiepytis, yra baimė dėl šalutinio poveikio.
JAV, kur masinė vakcinacijos kampanija jau įgavo pagreitį, skiepytis nori 69 proc. gyventojų, o tai yra daugiau nei spalį.
Prancūzija, kaip ir daugelis kitų ES šalių, vakcinacijos kampaniją pradėjo sekmadienį nuo slaugos namų gyventojų.
Tiesa, per pirmąsias tris dienas Prancūzijoje paskiepyta apie 100 žmonių – kur kas mažiau nei kaimyninėje Vokietijoje, jau nekalbant apie JAV ar JK.
Atmesdamas kritiką socialiniuose tinkluose, Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas sakė: „Mes ruošėmės ne 100 metrų sprintui, o maratonui.“
„Pradžia yra atsargi, tačiau mes kampaniją spartinsime ir skiepysime gyventojus labai plačiu mastu“, – sakė pareigūnas, pažymėdamas, kad valdžia susiduria su „su labai stipriu dalies Prancūzijos populiacijos skepsiu“.
Pareigūno teigimu, šiuo metu nekyla problemų su vakcinos tiekimu, o kas savaitę į Prancūziją bus pristatoma po 500 tūkst. vakcinos dozių.
„Ipsos Global Advisor“ apklausa buvo surengta 15-oje šalių internetu. Joje dalyvavo per 13 500 suaugusiųjų, iš jų – apie 1 000 prancūzų.
Prancūzijoje nemažėjant užsikrėtimo atvejų skaičiui, antradienį prezidentas Emmanuelis Macronas pirmininkavo ministrų ir sveikatos ekspertų posėdžiui, kuriame buvo aptarta krizė.
Kai kurių regionų lyderiai ragino įvesti vietinius karantinus, kad būtų sustabdytas koronaviruso plitimas, tačiau kol kas neaišku, kokios strategijos vyriausybė imsis po Naujųjų metų.