respublika.lt

Netyla ginčai dėl Džordžo Floido mirties aplinkybių

Publikuota: 2023 gegužės 27 11:59:01, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
Net ir prabėgus trejiems metams po incidento, toliau laužomos ietys dėl Džordžo Floido mirties priežasčių. EPA-Eltos nuotr.

Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose sparčiai plinta informacija apie tai, kad 2020 m. gegužę Mineapolyje (JAV) policijos sulaikomas juodaodis Džrodžas Floidas (George Floyd) esą mirė ne dėl pareigūnų veiksmų, o dėl narkotikų perdozavimo. Šią informaciją nusprendė patikrinti ir įvertinti naujienų agentūros „Associated Press" (AP) žurnalistai.

 


Versijos, kad Dž.Floidas mirė nuo narkotikų perdozavimo, autoriai savo poziciją grindžia esą anksčiau neviešintomis skrodimo ataskaitos vietomis.

AP nuomone, ši informacija yra klaidinga. Pasak agentūros, socialiniuose tinkluose dalinamasi dviem puslapiais, paimtais iš bendros 20 puslapių ataskaitos. Ją Henepino apygardos medicinos eksperto biuras viešai paskelbė 2020 m. birželio 3 d. ir nuo tada ataskaita keičiama nebuvo. Dabar viešinamuose lapuose nurodoma, kad mirusiojo organizme buvo rasta fentanilio, kanabinoidų ir metamfetamino pėdsakų, tačiau nebuvo užfiksuota gyvybei pavojingų sužalojimų. Nepaisant to, pilnoje ataskaitoje buvo pateikta išvada, kad Dž.Floidas mirė ne nuo perdozavimo, o sustojus širdžiai ir plaučiams.

Vienas įrašas „Twitter" „Paskelbta pilna Džordžo Floido skrodimo ataskaita" šeštadienio ryte buvo sulaukęs beveik 68 tūkst. peržiūrų, kitu buvo pasidalinta beveik 18 000 kartų.

Įrašas apie tai, jog „koronerio ataskaita įrodo, kad Dž.Floidas mirė ne  dėl policijos veiksmų, o nuo narkotikų" sulaukė apie 30 tūkst. patiktukų ir beveik 7 tūkst. pasidalinimų.

Visgi AP atkreipia dėmesį į tai, kad internete publikuojami tie patys, prieš trejus metus jau skelbtos skrodimo ataskaitos, puslapiai. Tai, jų vertinimu, nesuteikia jokios naujos informacijos apie vyro mirtį, ir nepaneigia galutinių ataskaitos išvadų, kad Dž.Floidas mirė dėl to, jog pareigūnui užspaudus kaklą, sutriko jo plaučių ir širdies darbas.

Karolina Marinan (Carolyn Marinan), Henepino apygardos atstovė, patvirtino, kad ataskaita nebuvo keista ar pildyta nuo tada, kai buvo parengta 2020 m. birželio 1 d.

Minesotos generalinio prokuroro Keito Elisono (Keith Elison) biuro viršininko pavaduotojas Džonas Stilesas (John Stiles) taip pat teigė, kad platinamas yra iš Henepino apygardos medicinos eksperto biuro 2020 m. atlikto skrodimo ataskaitos išplėštas puslapis, kuris neįrodo nieko naujo.

Per teismą pareigūno Dereko Šovino (Derek Chauvin) gynėjai didelį dėmesį skyrė fentanilio ir kitų neteisėtų medžiagų buvimui Dž.Floido organizme, o ne tam momentui, kai policininkas spaudė sulaikytojo kaklą. Nepaisant to, D.Šovinas buvo pripažintas kaltu ir nuteistas kalėti daugiau nei 22 metus. Nuteisti buvo ir kiti trys, su juodaodžio mirtimi pasibaigusiu incidentu susiję, buvę Minesotos policininkai.

Per teismo procesą prokurorų pakviesti liudininkai ekspertai pakartojo išvadą, kad Dž.Floidas mirė ne nuo perdozavimo ar dėl narkotikų vartojimo.

Kiek anksčiau nepriklausomi ekspertai AP teigė, jog skrodimo ataskaitoje įvardintos pagrindinės sveikatos problemos ir narkotikų vartojimas nekeičia išvados, kad Dž.Floido mirties priežastis buvo žmogžudystė. Jie patikslino, jog šie veiksniai tik didino tikimybę, kad jo organizmas sunkiau pakels stresą.

Pasak ekspertų, tai, jog kaklo raumenyse ir kitose vietose nebuvo užfiksuota didelių mėlynių ar pažeidimų, dėl ko ataskaitoje atsirado frazė apie nenustatytus, gyvybei pavojingus, sužalojimus, nereiškia, kad Dž.Floidui nepasireiškė asfiksija (uždusimas). Jų nuomone, internautų pasirinkta ataskaitos vieta tik patvirtina, kad net ir atlikus skrodimą yra sudėtinga diagnozuoti uždusimą.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
8
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -5 C

-5 -2 C

-3 0 C

-5 -4 C

-2 -1 C

0 +2 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s