Šveicarijos maisto milžinė „Nestle“ ketvirtadienį pranešė per penkerius metus skirsianti 2 mlrd. Šveicarijos frankų (1,8 mlrd. eurų) bandymui pasiekti bendrovės tikslą nebenaudoti neperdirbamo plastiko ir padidinti maistui pakuoti tinkamo perdirbto plastiko naudojimą.
Bendrovė, gaminanti „Nespresso“ kavą, „Vittel“ vandenį ir „Smarties“ saldumynus, taip pat ketina investuoti į naujas tvarių pakuočių rūšis, taip bandydama pasiekti nustatytą tikslą iki 2025-ųjų paversti visas savo gaminamų prekių pakuotes perdirbamomis arba pakartotinio naudojimo.
Paskelbtame pranešime „Nestle“ sakė, kad per ateinančius penkerius metus įmonės gamyboje bus siekiama trečdaliu sumažinti neperdirbamo plastiko naudojimą, taip pat pranešama, kad bus įsteigtas 250 mln. Šveicarijos frankų fondas, kurio lėšos bus investuojamos į perdirbimo sektoriuje dirbančius verslo startuolius.
Tam, kad būtų galima sukurti perdirbamo plastiko rinką, bendrovė ketina sutelkti apie 2 mln. metrinių tonų maistui tinkamo perdirbto plastiko ir šios medžiagos apmokėjimui iki 2025-ųjų paskirti daugiau nei 1,5 mlrd. Šveicarijos frankų (1,4 mlrd. eurų).
„Joks plastikas neturi atsidurti sąvartynuose ir neturi pavirsti šiukšle“, – pranešime sakė „Nestle“ generalinis direktorius Markas Schneideris.
Didelės korporacijos, dažnai kritikuojamos skiriant pirmenybę pelnui, o ne aplinkai, vis dažniau bando atsakyti į kylantį vartotojų spaudimą savo veiklą vykdyti atsakingiau.
Maisto ir kosmetikos milžinė „Unilever“ praėjusį rugsėjį pranešė iki 2025-ųjų pusiau sumažinsianti pakavimui skirto plastiko naudojimą, pripažindama, kad tokio žingsnio imtasi siekiant patenkinti jaunus, aplinka besirūpinančius vartotojus.
Greito maisto restoranų tinklas „McDonalds“ spalį pažadėjo paspartinti veiksmus, kad Europos restoranuose būtų naudojama kuo mažiau plastiko.
„Perdirbamo plastiko pavertimas saugiu maistui yra didelis mūsų pramonės iššūkis. Todėl ne vien mažinsime plastiko naudojimą ir rinksime atliekas, o ir dėsime pastangas užverti užburtą ratą ir plastiką sieksime paversti perdirbamu“, – sakė M. Schneideris.