respublika.lt

Lenkijos premjeras atmeta „migracijos kvotas“

Publikuota: 2023 birželio 09 18:27:00, Rasa Strimaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Lenkijos premjeras atmeta „migracijos kvotas“. EPA-ELTA nuotr.

ES šalims pasiekus susitarimą dėl prieglobsčio taisyklių sugriežtinimo, Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis pareiškė, kad Varšuva priešinsis planuojamam solidarumo mechanizmui dėl privalomo pabėgėlių priėmimo.

 

„Kol dirbs PiS vyriausybė, neleisime, kad mums būtų primestos kažkokios migracijos kvotos, kvotos pabėgėliams iš Afrikos, Artimųjų Rytų, arabams, musulmonams ar dar kam“, – Varšuvoje pareiškė vyriausybės vadovas.

ES šalių vidaus reikalų ministrai ketvirtadienį Liuksemburge susitarė griežtinti prieglobsčio procedūras. Planai, be kita ko, numato didesnį solidarumą su šalimis, esančiomis prie ES išorės sienų, kurios patiria didelę pabėgėlių naštą. Jis ateityje būtų ne savanoriškas, o privalomas. Šalys, nenorinčios priimti pabėgėlių, turėtų mokėti kompensacijas. Susitikime reformos neparėmė Lenkija, Vengrija, Malta, Slovakija ir Bulgarija.

Sprendimams dėl ES migrantų politikos nebūtinas visų narių pritarimas, pakanka balsų daugumos, tad pritarti turi mažiausiai 15 iš 27 ES šalių, kuriose gyvena ne mažiau kaip 65 proc. visų ES gyventojų. Dabar prasidėsi derybos su Europos Parlamentu.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
18
F

Dienos klausimas

Ar pritariate pedagogų streikui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +18 C

+9 +15 C

 

+6 +11 C

+12 +16 C

+11 +14 C

 

+11 +14 C

0-10 m/s

0-11 m/s

 

0-9 m/s