Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį paskelbė, kad NATO nare esančios jo šalies pajėgoms teko įsikišti, kai netoli Baltijos jūroje nutiesto povandeninio kabelio buvo pastebėtas įtartina veikla užsiimantis vienas iš Rusijos „šešėlinio laivyno" laivų.
Saugumo analitikų teigimu, siekdama apeiti sankcijas, kurias dėl karo Ukrainoje Vakarų šalys įvedė jos naftos eksportui, Rusija naudojasi milžinišku „šešėliniu laivynu", kuriame - šimtai laivų.
Pernai Baltijos jūroje buvo apgadinta keletas povandeninių laidų ir daugelis ekspertų tai priskiria Rusijos „hibridiniam karui" prieš Vakarus.
„Sankcijomis apdėtas rusų laivas iš „šešėlinio laivyno" atlikinėjo įtartinus manevrus netoli Lenkiją ir Švediją jungiančio povandeninio elektros kabelio", - platformoje „X" rašė D. Tuskas.
„Sėkmingai įsikišus mūsų karinėms pajėgoms, laivas nuplaukė į vieną iš Rusijos uostų", - pridūrė jis, sakydamas, kad į įvykio vietą plaukia Lenkijos karinio jūrų laivyno tyrimų laivas.
Lenkijos gynybos ministras Wladyslawas Kosiniakas-Kamyszas paaiškino, kad incidentas įvyko antradienį už Lenkijos teritorinių vandenų ribų.
„Rytoj bus sušauktas neeilinis Jūrų operacijų vadovybės posėdis... kuriame dalyvaus ir ministras pirmininkas Tuskas", - kalbėdamas su žurnalistais sakė jis.
Antradienį Europos Sąjunga Rusijai įvedė naują raundą sankcijų, nukreiptų prieš jos vadinamąjį šešėlinį laivyną ir pagrasino naujomis poveikio priemonėmis, jei Maskva nesutiks sudaryti paliaubų su Ukraina.
Siekiant apriboti Maskvos gebėjimą eksportuoti naftą, septynioliktajame sankcijų pakete į juodąjį sąrašą įtraukta dar beveik 200 rusų „šešėlinio laivyno" laivų.