respublika.lt

Lenkija konfiskavo rusiškos vidurinės mokyklos pastatą Varšuvoje

(30)
Publikuota: 2023 balandžio 29 13:45:00, Živilė Aleškaitienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Redakcijos archyvo nuotr.

Lenkija šeštadienį pranešė konfiskavusi pastatą netoli Rusijos ambasados Varšuvoje, kuriame įsikūrusi rusiška vidurinė mokykla, o Rusijos ambasadorius šį žingsnį pavadino „neteisėtu“.

 

Ginčas dėl aštuntąjį dešimtmetį statyto daugiaaukščio pastato, kurį Varšuvos gyventojai praminė „šnipų lizdu“, tęsiasi jau metus.

„Šis pastatas priklauso Varšuvos merijai“, – AFP sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Lukaszas Jasina, pridurdamas, kad tai padaryta gavus antstolio nurodymą. Savivaldybės atstovas spaudai buvo nepasiekiamas.

Lenkija teigia, kad labai skiriasi diplomatinių pastatų, kuriuos kiekviena šalis turi kitoje šalyje, skaičius.

„Tai neteisėtas veiksmas. Įsiveržimas į diplomatinį objektą, – sakė Maskvos pasiuntinys Sergejus Andrejevas naujienų agentūrai „RIA Novosti“. Jis sakė, kad tai –„Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių pažeidimas“.

„Žinoma, bus reaguojama“, – sakė S. Andrejevas, pridurdamas, kad nenori pateikti daugiau detalių ir kad sprendimas bus priimtas Maskvoje.

„Mokyklą prie ambasados laikome mūsų diplomatinės misijos dalimi“, – sakė jis. Mokytojai ir darbuotojai gyvena pastato teritorijoje. Pasak S. Andrejevo, mokykla toliau veiks kitoje Rusijos ambasados patalpų dalyje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
5
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (30)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar patiko naujasis katalikų Bažnyčios popiežius?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje šalyje gyvena draugiškiausi žmonės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +8 C

+1 +8 C

+2 +9 C

+7 +12 C

+10 +15 C

+10 +15 C

0-5 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s