Bolivijos laikinoji konservatorių vyriausybė ketvirtadienį pripažino Venesuelos opozicijos lyderį Juaną Guado Venesuelos prezidentu.
Šis pareiškimas reiškia, kad ekonominę ir politinę krizę išgyvenančios Venesuelos prezidentas Nicolasas Maduras, besiginantis nuo pastangų pašalinti jį iš šio posto, netenka vieno iš pagrindinių savo rėmėjų.
Laikinosios Bolivijos vyriausybės pozicija skiriasi nuo nuverstojo Bolivijos prezidento Evo Moraleso pozicijos, kuris buvo svarbus N. Maduro sąjungininkas.
Laikinai Bolivijos prezidento pareigas einanti Jeanine Anez ir jos vyriausybė nusprendė nuo šio momento oficialiai pripažinti J. Guaido, ketvirtadienį reporteriams sakė komunikacijų ministrė Roxana Lizarraga.
J. Anez laikinąja Bolivijos prezidente pasiskelbė antradienį, kai atsistatydino ir iš šalies pabėgo E. Moralesas. Šalyje nerimstant pražūtingiems protestams, E. Moralesas pabėgo besibaimindamas dėl savo saugumo.
Neramumai Bolivijoje kilo po to, kai E. Moralesas buvo apkaltintas suklastojus spalio 20 d. vykusių šalies prezidento rinkimų rezultatus, kad būtų perrinktas ketvirtai kadencijai.
Tuo metu J. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu pasiskelbė sausio 23 d., pareikšdamas, kad N. Maduro perrinkimas antrai kadencijai buvo neteisėtas ir nedemokratiškas. J. Guaido pripažino tam tikros Europos Sąjungos (ES) šalys, tarp kurių Jungtinė Karalystė (JK), Ispanija, Nyderlandai, Vokietija, Lenkija, Lietuva ir Latvija, taip pat JAV ir Kanada. N. Maduras ir opozicijos lyderis J. Guaido daug mėnesių kovoja dėl valdžios Venesueloje. N. Madurą remia Rusija, Kinija ir kelios kitos Lotynų Amerikos šalys.