respublika.lt

Kodėl Ukrainoje genda vokiškos haubicos

Publikuota: 2023 rugsėjo 28 17:29:00, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
Artilerijos sistema „Pzh 2000“. Youtube stop-kadras

Žemas ukrainiečių karių parengimo lygis ir nuolatinis vokiškų savaeigių artilerijos sistemų „Pzh 2000" naudojimas lemia jų dažnus gedimus. Tokią informaciją, remdamasis kariniais analitikais, paskelbė laikraštis „The Wall Street Journal".

 

 

Leidinio šaltinių teigimu, ukrainiečių artileristų apmokymams kaip naudoti gautą techniką buvo skirta per mažai laiko, kadangi juos skubėta grąžinti į mūšio lauką. Ukrainos karių mokymai kaip elgtis su „Panzerhaubitze" truko tik penkias savaites, kai vokiečių operatorių mokymai įprastai trunka keturis mėnesius.

Ukrainiečių kariai WSJ atviravo, kad dažnas artilerinių sistemų naudojimas tampa gedimų priežastimi. Viename iš savaeigių pabūklų sugedo už automatinį užtaisymą atsakinga elektronika, todėl dabar jį užtaisyti tenka rankomis.

Ginkluotę, įskaitant ir tankus „Leopard 2", gaminančios įmonės „Rheinmetall" generalinio direktoriaus Armino Papergero (Armin Papperger) teigimu, jeigu ukrainiečių kariai pradės rūpintis elektronika, ji vėl veiks. Jo nuomone, problema, su kuria susidūrė kariai, atsirado dėl per daug didelio šūvių kiekio ir prasto techninio pabūklų aptarnavimo. Taip pat jis atkreipė dėmesį į tai, kad karas parodo, kaip greitai susidėvi naudojama technika.

Ukrainos Vyriausios raketinių dalinių, artilerijos ir bepiločių sistemų valdybos vadas Sergejus Baranovas pranešė, kad vidutiniškai ukrainiečių kariai naudoja mažiau negu 70 proc. iš Vakarų gautų haubicų, o dažniau negu kitos savaeigės artilerijos sistemos mūšio lauke sutinkamos britų gamybos M777, kadangi jas paprasčiau remontuoti.

KMW savaeigę artilerijos sistemą „Panzerhaubitze" 2000 (PzH 2000) su 155 milimetrų kalibro patranka sukūrė 1998 metais. Per minutę „Pzh 2000" gali iššauti iki 10-ies sviedinių, ji laikoma viena moderniausių haubicų pasaulyje.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
35
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -1 C

-10 -4 C

-9 -3 C

-6 -1 C

-7 -2 C

-9 -4 C

0-3 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s