Ukrainos nacionalinė korupcijos prevencijos agentūra (NACP) pranešė į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą įtraukusi Vokietijos statybinių medžiagų gamintoją „Knauf".
„Vien 2022 m. „Knauf" į Rusijos biudžetą sumokėjo apie 117 mln. JAV dolerių. Be to, Vokietijos bendrovė aktyviai skatina mobilizaciją Rusijoje, siųsdama savo darbuotojus į karą prieš Ukrainą. Tai buvo pagrindas NACP įtraukti „Knauf" į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą", - sakoma pranešime.
Nuo 1993 m. „Knauf" į Rusijos ekonomiką investavo daugiau nei 1,65 mlrd. eurų. Rusijoje bendrovei atstovauja dešimt antrinių įmonių, 20 gamyklų ir 30 išteklių centrų. Ji yra didžiausia Vokietijos investuotoja Rusijos statybos pramonėje. Rusijai įsiveržus į Ukrainą, bendrovė leido suprasti, kad nemato priežasčių trauktis iš agresoriaus rinkos. Ji pareiškė, kad liks Rusijoje tol, kol tai leis politinė ir komercinė padėtis. Juolab kad ji yra atsakinga už daugiau kaip 4000 darbuotojų ir jų šeimas, už klientus ir tiekėjus.
2022 m. Vokietijos žiniasklaida daug dėmesio skyrė faktui, kad „Knauf" rėmė darbuotojų mobilizaciją į Rusijos ginkluotąsias pajėgas. Buvo teigiama, kad „Knauf" gamyklos Krasnogorske vadovai iš Rusijos su valdžios institucijomis suderino sąrašus žmonių, kurie buvo reikalingi gamykloje ir kurie galėjo būti siunčiami į karą.
2023 m. vasarį „Knauf" dalyvavo parodoje Krasnodare ir pristatė Rusijoje pagamintas naujoviškas statybines medžiagas, o lapkričio pabaigoje surengė parodą „Knauf Build Fest 2023".
Taigi „Knauf" specialistai ir toliau stato miestus šaliai agresorei. Tai ypač ciniškai kontrastuoja su tūkstančiais gyvenamųjų namų Ukrainoje, kuriuos sugriovė Rusijos kariuomenė, finansuojama ir iš „Knauf" sumokėtų mokesčių, pabrėžė NACP.
Anksčiau į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą pateko Danijos statybinių medžiagų gamybos bendrovė „Rockwool".