Kinijos pareigūnai trečiadienį pranešė atšaukę trijų „Wall Street Journal“ žurnalistų akreditacijas dėl redakcijos straipsnio antraštės, kurią Kinijos valdžia traktavo kaip rasistinę. Redakcija pranešė, kad žurnalistams įsakyta per penkias dienas palikti šalį.
Tai vienas griežčiausių Kinijos veiksmų prieš užsienio žiniasklaidą per pastaruosius keletą metų. Pekinas taip pat pasmerkė Vašingtono sprendimą sugriežtinti Kinijos žiniasklaidos priemonėms taikomas taisykles. Kinijos valdžia šį JAV žingsnį pavadino „nelogišku ir nepriimtinu“.
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Geng Shuangas tvirtino, kad vedamojo straipsnio, pavadinto „Kinija – tikrasis Azijos ligonis“, antraštė „diskriminuoja rasiniu pagrindu“, ja esą siekiama sukelti sensaciją. Geng Shuangas taip pat pasmerkė „Wall Street Journal“ dėl to, kad šis nepaskelbė oficialaus atsiprašymo.
„Esant tokiai situacijai, Kinija nusprendė, kad nuo šiandienos nebegalios Pekine dirbančių „Wall Street Journal“ reporterių akreditacijos“, – žurnalistams sakė Geng Shuangas.
Laikraščio redakcija pranešė, kad JAV piliečiams – biuro vadovo pavaduotojui Joshui Chinui ir reporteriui Chao Dengui – bei Australijos piliečiui reporteriui Philipui Wenui Kiniją įsakyta palikti per penkias dienas.
Redakcijos straipsnį parašęs Bardo koledžo profesorius Walteris Russellas Meadas sukritikavo Kinijos valdžią dėl pirminio jos atsako į naujojo koronaviruso protrūkį. Epidemijos epicentro Uhano valdžią autorius pavadino „užsislaptinusia ir savanaudiška“. Straipsnyje valstybės pastangos suvaldyti protrūkį laikomos nepakankamomis ir neefektyviomis.
Vasario 3 d. paskelbtame straipsnyje „šmeižiamos Kinijos vyriausybės ir gyventojų pastangos kovoti su epidemija“, teigė Geng Shuangas.