Estijos regionų reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad šalyje nutraukia nemokamų kelionių autobusais programą, nes nebeišgali finansuoti viešojo transporto tinklo plėtros.
Estija buvo pirmoji Europos valstybė, kuri 2018 metais beveik visoje savo teritorijoje įdiegė nemokamą viešąjį transportą. Nuo sausio mokami bilietai darbingo amžiaus keleiviams bus įvesti apskričių autobusų linijose, pranešė Regionų reikalų ministerijos atstovė Deisė Helemae-Sarvė (Deisi Helemae-Sarv).
„Viešajam transportui nuolat trūksta lėšų, o sistemai - pinigų linijų tinklo plėtrai", - teigė ji agentūrai AFP. Vaikai, neįgalieji ir pagyvenę asmenys autobusais ir toliau galės važinėti nemokamai.
Vienuolika iš 15 apskričių anksčiau siūlė nemokamai keliauti regioniniais autobusais. Programos tikslas buvo mažinti iškastinio kuro naudojimą ir kelionių nuosavais automobiliais skaičių. Tačiau regionų reikalų ministras Madis Kalasas (Madi Kallas) pripažino, kad ši iniciatyva nepasiteisino. „Ji nepaskatino žmonių masiškai persėsti iš automobilių į viešąjį transportą, - sakė jis laikraščiui „Tartu Postimees". - Dabar turime ieškoti naujų sprendimų".
Jis pridūrė, kad programos nutraukimas leis Estijai pagerinti viešojo transporto tinklą. „Turime stengtis užtikrinti, kad maršrutai taptų greitesni ir patogesni", - pabrėžė ministras.