Jungtinės Tautos (JT) antradienį pranešė, kad iš konfliktų krečiamo Etiopijos šiaurinio Tigrajaus regiono ir pasienio su Sudanu teritorijos bėga tūkstančiai žmonių, ir šiuose regionuose yra kilusi humanitarinė krizė.
„Kilo didelio masto humanitarinė krizė", - virtualioje spaudos konferencijoje teigė JT pabėgėlių agentūros atstovas Babaras Balochas. Jis taip pat sakė, kad sieną kasdien kerta maždaug 4 tūkst. iš Etiopijos bėgančių žmonių.
Tigrajaus regione konfliktas prasidėjo prieš dvi savaites. Nuo to laiko į Sudaną atvyko jau daugiau nei 27 tūkst. pabėgėlių.
„Nuo karo bėgantys pabėgėliai ir toliau į saugų prieglobstį atvyksta išvargę nuo kelionės, su vos keliais daiktais", - sakė B. Balochas.
„Pabėgėlių skaičius auga labai sparčiai", - tvirtino jis ir pabrėžė, kad „tokios pabėgėlių bangos Sudane nebuvo jau du dešimtmečius".
Pernai Nobelio taikos premiją gavęs Etiopijos premjeras Abiy Ahmedas lapkričio 4 d. didesnės autonomijos siekiančiame šiauriniame regione paskelbė karinę kampaniją.
Jis tvirtino, kad tai atsakas į vietos valdančiosios partijos Tigrajaus „Liaudies išlaisvinimo fronto" (TPLF) išpuolius federalinėse karinėse stovyklose.
TPLF Etiopijos politikoje dominavo tris dešimtmečius iki tol, kol 2018 m. į valdžią atėjo Abiy Ahmedas.
Konfliktas išaugo, kai partija buvo nustumta į paraštes ir pasipriešinimas centrinei vyriausybei dar sustiprėjo.
Pasaulio valstybių lyderiai ragino Abiy Ahmedą nutraukti puolimą ir pradėti derybas.
Per pastaruosius susirėmimus žuvo šimtai žmonių, nors Tigrajaus regione užblokavus komunikacijos priemones trūksta informacijos apie konflikto eigą.
Taip pat neaišku, kiek žmonių buvo priversti palikti namus ir bėgti į kitus regionus Etiopijoje. Vis dėlto JT humanitarinės pagalbos agentūros atstovas Jensas Laerke tvirtino, kad turint omenyje sieną kertančių pabėgėlių skaičių galima spręsti, kad perkėlimas iš Tigrajaus regiono šalies viduje yra taip pat didžiulio masto.
B. Balochas taip pat teigė, kad konfliktas kelia grėsmę Tigrajaus regione įsikūrusiems pabėgėliams iš Eritrėjos, kurių regione yra beveik 100 tūkst.
„Pabėgėlių skaičius šalies viduje greičiausiai ir toliau augs, o „humanitarinė padėtis dėl šios krizės vis blogėja", - teigė JT pabėgėlių agentūros atstovas.