Belgijos karališkojo sosto įpėdinė princesė Elizabet (Elisabeth, 19) spalio mėnesį pradėjo 3 metus truksiančias politikos mokslų ir istorijos studijas Didžiojoje Britanijoje, Oksfordo universiteto Linkolno koledže.
Pasak Belgijos laikraščio „Le Soir", princesė, stodama į Oksfordą, anonimiškai atliko egzaminą raštu, kad įsitikintų, jog jos statusas niekaip nepaveiks jos priėmimo į šią mokslo šventovę.
Oksfordas jau seniai puoselėja būsimų karalių intelektinę raidą: princesė Elizabet prisijungs prie tokių čia mokslus baigusių žmonių kaip jos tėvas karalius Filipas (Philippe), Jungtinės Karalystės karaliai Edvardas VII ir Edvardas VIII (Edward VII, Edward VIII), Norvegijos karalius Hakonas (Haakon), Japonijos imperatorius Naruhito.
Išbandymų nevengianti ir itin atsakingai besiruošianti būsimoms karalienės pareigoms Belgijos princesė šią vasarą baigė metus trukusius mokslus Karališkojoje karo akademijoje Briuselyje. Baigti čia mokslus princesė nusprendė sekdama savo tėvo, karaliaus Filipo, šią akademiją lankiusio 1978-1981 metais, pėdomis.
Princesė Elizabet į kariuomenę stojo prieš tai baigusi dvejus metus trukusius mokslus „UWC Atlantic" koledže Velse, kur įgijo tarptautinio bakalaureato diplomą. Ši aukštoji mokykla prestižinė ne tik dėl joje išsilavinimą įgijusių garsių asmenų, tarp kurių yra Nyderlandų karalius Vilemas Aleksanderis (Willem-Alexander), bet ir dėl to, jog Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II (Elizabeth II) yra šio koledžo prezidentė.
Kaip teigiama Belgijos karališkosios šeimos tinklalapyje, princesė Elizabet mėgsta sportuoti - žaisti tenisą, slidinėti, nardyti su akvalangu. Ji taip pat puikiai groja pianinu, mėgsta gaminti maistą ir savanoriauja įvairiose su mokymo sutrikimų turinčiais vaikais, seneliais, benamiais ir neįgaliaisiais dirbančiose organizacijose. Elizabet kalba olandų, prancūzų, vokiečių ir anglų kalbomis.
Belgijos sosto paveldėtoja spalio 25-ąją švęs savo 20-ąjį gimtadienį.
Kai prieš keletą metų buvo švenčiamas jos aštuonioliktasis gimtadienis, šią svarbią sukaktį minėjo visa šalis - šventė buvo transliuojama Belgijoje. Mat šis įvykis pažymėjo jos pilnametystę, o tai reiškė, kad princesė, jeigu kas atsitiktų karaliui Filipui ir karalienei Matildai (Mathilde), taptų monarche ir šalį galėtų valdyti be regento pagalbos.