Australai skundžiasi, kad Kvinslando valstijos paplūdimius užplūdo ilgaplaukės žiurkės, kurios jau pasiekė ir Karumbos miesto namus, sandėliukus bei garažus su automobiliais, informuoja „The Guardian".
Pasak laikraščio šaltinių, graužikai faktiškai užėmė miestą: jie kenkia namams ir automobiliams, stengiasi patekti į pakrantėje stovinčius žvejų laivus. Taip pat masiškai dvėsdamos žiurkės teršia vandens telkinius. Pasimėgauti negyvais graužikais suskrenda būriai peslių, kas apsunkina vietos oro uosto darbą, nurodė „The Guardian".
„Šiandien ryte pervažiavau miestą. Pas mus čia kažkoks žiurkių tvanas. Tai visos tos žiurkės, kurios paskendo. Prakeikti graužikai", - emocijų neslėpė vietos gyventojas.
Karumboje gyvenantis Derekas Lordas (Derek Lord) graužikus aptiko savo automobiliuose.
„The Guardian" patikslina, kad vyras turi automobilių verslą, o žiurkės sugraužė vienos iš transporto priemonių laidus, dėl ko ši tapo nebetinkama eksploatuoti. Pasak D.Lordo, jeigu graužikai ir toliau atakuos jo turimus automobilius, išlikimo versle klausimas taps ypač opus.
„Per pastarąsias porą dienų aš šiukšlių kibire radau apie 50 žiurkių. Jos visur. Praėjusią naktį jas girdėjau už šaldiklio", - pasakojo D.Lordas.
Jis patikslino, kad specialiai palieka maisto atsargas šiukšliadėžėje, tikėdamasis, jog į ją patekusios žiurkės atgal nebeišsiropš.
Dar viena, žiurkių antplūdžiu besiskundžianti Karumbos gyventoja - žvejybos įmonės savininkė Tina Hatčinson (Tina Hutchinson). Ji papasakojo, kad dėl graužikų skaičiaus nebegali savo namo durų palikti atvirų. Pasak T.Hatčinson, graužikai jau sunaikino jos sode buvusią drėkinimo sistemą.
„Jeigu paliksite namų duris atviras, netrukus sulauksite žiurkių. Jeigu naktį nuspręsite nueiti iki gatvėje stovinčio automobilio, jus pasitiks aplink zujančios žiurkės", - perspėjo moteris.
Sidnėjaus universiteto profesoriaus Piterio Benkso (Peter Banks) nuomone, masinį žiurkių atsiradimą lėmė liūčių sezonas. Ekspertas patikslino, kad natūrali šių gyvūnų aplinka yra sausa. Tuo metu, kai daugėja kritulių, žiurkės ima aktyviau daugintis. Pasak P.Benkso, sausesniuose rajonuose tokių antplūdžių sulaukiama tik kartą per dešimtmečius.
Profesorius nurodė, kad vietos gyventojai pagrįstai žiurkes vadina "paklaikusiomis".
„Jas vadina paklaikusiomis todėl, kad jų skaičius periodiškai labai smarkiai išauga. Tai, ką mes šiuo metu stebime mieste, natūralios žiurkių, kurioms trūksta maisto ir vietos, pertekliaus pasekmės", - nurodė jis.
„The Guardian" priminė, kad pastarosiomis dienomis negyvos žiurkės buvo pastebėtos vietos pliažuose. P.Benksas patikslino, kad negyvi graužikai signalizuoja tai, jog populiacija traukiasi. Jis prognozavo, kad netrukus graužikų antplūdis turėtų baigtis, nes gyvūnai negali ilgai tverti be maisto, todėl natūralios priežastys lems jų populiacijos normalizaciją.