respublika.lt

JAV gynybos sekretorius atvyko iš anksto neskelbto vizito į Ukrainą

Publikuota: 2023 lapkričio 20 11:10:00, Viljama Sudikienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas. EPA-ELTA nuotr.

Pirmadienį į Kijevą iš anksto nepranešto vizito atvyko JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas, norėdamas patikinti Ukrainą, kad Vašingtonas ir toliau rems jos kovą su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis.

 

L. Austinas „šiandien atvyko į Ukrainą susitikti su Ukrainos lyderiais ir pareikšti tvirtą Jungtinių Valstijų paramą Ukrainos kovai už laisvę“, sakoma Pentagono pranešime apie kelionę. Apie ją nebuvo iš anksto pranešta saugumo sumetimais.

Jungtinės Amerikos Valstijos suteikė Ukrainai dešimčių milijardų dolerių saugumo pagalbą ir ne kartą pažadėjo remti Kijevą „tiek, kiek reikės“, tačiau kietakakčių respublikonų įstatymų leidėjų pasipriešinimas sukėlė abejonių dėl Amerikos pagalbos ateityje.

Pentagono vadovas atvyko į Kijevą traukiniu iš Lenkijos, tai antroji jo kelionė nuo Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios 2022 m. vasarį. Vašingtonas yra neabejotinai didžiausias karinės pagalbos Kijevui donoras, Amerikos pagalbos sumažinimas būtų didelis smūgis Ukrainai, pasitinkančiai antrąją karo žiemą.

Per spalį vykusį posėdį L. Austinas ir valstybės sekretorius Antony Blinkenas ragino įstatymų leidėjus ir toliau remti Ukrainą, JAV gynybos vadovas pareiškė, kad „be mūsų paramos (Rusijos prezidentas Vladimiras) Putinas bus sėkmingas“.

Tačiau kai kurie respublikonų įstatymų leidėjai nepritaria, kad parama būtų tęsiama, nauja parama Ukrainai nebuvo įtraukta į laikiną susitarimą, praėjusią savaitę patvirtintą Kongreso, kad būtų išvengta JAV vyriausybės uždarymo. Vis dėlto JAV pagalba nebuvo sustabdyta ir vis dar tiekiama anksčiau patvirtinta pagalba. Tačiau anksčiau šį mėnesį Pentagonas sakė, kad pagalbos paketai „mažėja“.

Jungtinės Valstijos vadovauja telkiant tarptautinę paramą Ukrainai, Rusijai įsiveržus sparčiai subūrė koaliciją ir koordinuoja pagalbą iš dešimčių šalių. Ukrainos rėmėjos taip pat moko Kijevo karius, JAV ir kitos šalys įvedė Rusijai griežtas sankcijas, jos taikomos finansų institucijoms, technologijų importui ir energijos eksportui.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
5
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s