Daugiau kaip du tūkstančiai Osakos prefektūros Nejagavos miesto gyventojų per klaidą du kartus gavo 100 tūkstančių jenų (maždaug 844 eurų) finansinę pagalbą, Japonijos vyriausybės numatytą visiems šalies gyventojams dėl koronaviruso pandemijos. Tai ketvirtadienį pranešė Japonijos televizijos kanalas NHK.
Sumokėjo dvigubai
100 tūkstančių jenų suma per klaidą du kartus buvo pervesta 2196 žmonėms. Iš viso valdžia vietos gyventojams permokėjo 219,6 milijono jenų (1,82 mln. eurų).
„Mes prašome atleisti už tai, kad nepateisinome visuomenės pasitikėjimo. Tai buvo mūsų klaida, bet mes prašome parodyti supratimą ir grąžinti lėšas“, - pareiškė miesto meras Keisukė Hirosė.
Balandžio pabaigoje Japonijoje buvo priimtas papildomas biudžetas šiems finansiniams metams, prasidėjusiems balandžio 1 d., kurio tikslas - remti šalies ekonomiką koronaviruso pandemijos sąlygomis. Papildomos biudžeto dalies dydis - 25,6 trln. jenų (215 mlrd. eurų). Iš šių lėšų visiems Japonijos gyventojams bus išmokėta po 100 tūkstančių jenų.
Naujausiais duomenimis, Japonijoje iki šiol nustatyta daugiau kaip 17,4 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, daugiau kaip 880 infekuotųjų mirė.
Pinigai turistams
Ypač smarkiai pasaulinė pandemija paveikė turizmo sektorių, tad šalys imasi įvairių priemonių, kad vėl pritrauktų keliautojus. Japonijos vyriausybė planuoja turistams įvesti specialius, maždaug 170 Eur/d. vertės, kuponus. Taip valdžia mėgins padėti dėl koronaviruso nukentėjusiam turizmo sektoriui, praneša „Kyodo News“.
Skaičiuojama, kad šios subsidijos leis keliautojams padengti maždaug pusę jų paros išlaidų. Čekius priiminės kavinės, restoranai, parduotuvės. Tiesa, už skrydžius norintiems pamatyti Japoniją ir toliau teks mokėti iš savo kišenės. Iš viso programai planuojama skirti apie 12 mlrd. eurų.
„Tikimasi, kad programa ims veikti jau liepos pabaigoje. Norint gauti subsidiją, reikia užsisakyti viešbutį. Tai galima padaryti patiems arba per šalies turizmo agentūras“, - patikslina „Kyodo News“.
Parama turėtų praversti, nes, prognozuojama, kad net ir atšaukus karantiną turistai labiau pamėgs izoliuotas transporto priemones ir priekabiau rinksis viešbučius.
Beje, Japonijai pandemija smogė ypač skaudžiai. Šalis ne tik nesulaukė įprasto turistų srauto, bet ir turėjo atšaukti Tokijo olimpiadą.