Japonijoje trečiadienį buvo išplėsta teritorija, kurioje galios nepaprastoji padėtis – ji įvesta dar septyniuose regionuose, įskaitant Osaką ir Kiotą. Visoje šalyje daugėjant užsikrėtimo atvejų sugriežtinti ir atvykimo apribojimai.
Nuo ketvirtadienio nepaprastoji padėtis galios 11 iš 47 Japonijos prefektūrų.
Nors koronaviruso protrūkio mastas Japonijoje nėra didžiulis – bendras mirčių nuo COVID-19 ligos skaičius siekia 4 100, – vis dėlto šią žiemą užsikrėtimo atvejų staiga padaugėjo ir, medikų teigimu, ligoninės labiausiai paveiktose teritorijose patiria didelį spaudimą.
„Situacija ir toliau yra rimta, – teigė Japonijos premjeras Yoshihide Suga ir pabrėžė, kad priemonės yra būtinos. – Privalome įveikti šį iššūkį.“
Praėjusią savaitę mėnesio trukmės nepaprastoji padėtis buvo paskelbta Tokijuje ir jo priemiesčiuose. Įvedus nepaprastąją padėtį restoranai ir barai turi užsidaryti iki 20 val., gyventojai raginami vengti būti viešose vietose be rimtos priežasties ir skatinami dirbti iš namų.
Koronaviruso paveiktomis teritorijomis laikomi įvairūs regionai, pradedant centrine Aičio prefektūra, baigiant pietvakariuose esančia Fukuoka bei Osaka, kur pastarosiomis dienomis užfiksuoti rekordiniai naujų COVID-19 atvejų skaičiai, kartu su kaimyninėmis Kioto ir Hiogo prefektūromis.
Nepaprastoji padėtis visuose regionuose tęsis iki vasario 7 d.
Y. Suga trečiadienį taip pat paskelbė, kad vyriausybė dar labiau griežtins kelionių apribojimus, pagal kuriuos į Japoniją įvažiuoti draudžiama iš beveik bet kurios užsienio valstybės atvykstantiems keliautojams, jei jie nėra Japonijos gyventojai.
Trečiadienio vakarą vyriausybė taip pat pranešė griežtinsianti karantino taisykles – žadama viešinti apribojimų nesilaikančių Japonijos piliečių pavardes ir taip juos sugėdinti. Iš taisyklių nesilaikančių užsienio šalių piliečių gali būti atimtas gyventojo statusas, jie gali būti išsiųsti iš šalies.