Japonijos premjeras Fumijo Kišida (Fumio Kishida) ir keli ministrai viešai suvalgė Fukušimos prefektūroje, kurioje į jūrą išleidžiamas Fukušimos atominėje elektrinėje naudotas vanduo, pagautas jūros gėrybes. Apie tai pranešė „Kyodo".
F.Kišida valgė sašimi su jūros ešeriais, plekšnėmis, aštuonkojais ir Fukušimos apylinkėse išaugintais ryžiais, po susitikimo su premjeru teigė už branduolinę politiką atsakingas šalies pramonės ministras Jasutošis Nasimura (Yasutoshi Nishimura). Jis pabrėžė, kad valdžia privalo informuoti tiek savo krašto, tiek aplinkinių šalių gyventojus apie tai, jog netoli atominės elektrinės pagaunamos žuvys ir kiti jūros gyviai yra tinkami vartojimui.
Rugpjūčio 24 d. Japonija pradėjo į aplinką išleidinėti AE „Fukušima 1" vandenis. Išleidžiamas vanduo yra išvalytas ir smarkiai praskiestas jūros vandeniu, tačiau jame dar likusi radioaktyvi medžiaga tritis. Vanduo saugomas daugiau negu tūkstantyje rezervuarų, kurių bendra talpa siekia 1,34 mln. t. Pirmasis vandens išleidimo etapas nenutrūkstamai vyks 17 dienų. Skaičiuojama, kad visas vanduo į aplinką bus išleistas maždaug per 30 metų. Vandens utilizacija pradėta po avarijos elektrinėje, kurios metu įvyko keli sprogimai ir į aplinką pasklido radiacija, praėjus 12 metų. Tarptautinė atominės energetikos agentūra dar liepą pripažino, kad japonų vandens išleidimo planas yra saugus.
Nepaisant to, Japonijai pradėjus vandens išleidimą, Kinija sustabdė jūros gerybių importą iš Tekančios saulės šalies, o Pietų Korėja pratęsė draudimą jas importuoti iš aštuonių prefektūrų, įskaitant ir Fukušimą. Atitinkamos institucijos taip pat sugriežtino iš Japonijos importuojamų žuvies bei jūrų produktų sanitarinę - karantininę kontrolę.
F.Kišida pareiškė, kad, reaguodama į tai, Japonijos vyriausybė iki rugsėjo 3 d. pristatys vietos žvejų paramai skirtą priemonių paketą. Premjero administracija jau patvirtinto du atskirus žvejybos pramonės paramos fondus. Vieną sudarys 30 mlrd. jenų (apie 200 mln. eurų), kitą - 50 mlrd. jenų (apie 340 mln. eurų).