Indijos Vyriausybė nusiteikusi grąžinti šaliai senąjį pavadinimą Bharatas, pranešė „The Economic Times". Leidinio duomenimis, atitinkama rezoliucija gali būti įtraukta į specialią parlamento sesiją, vyksiančią antroje rugsėjo pusėje.
„Tokiu atveju 1 Konstitucijos straipsnis bus toks: Bharatas, tai yra Indija, turi būti Sąjunginė valstybė", - tinkle „X" parašė Indijos nacionalinio kongreso vadovas Džairamas Ramešas (Jairam Ramesh).
Jis patikslino, kad oficialūs kvietimai į G20 susitikimą jau siųsti Bharato prezidento vardu. „Bharato prezidentui garbė pakviesti Jus į šeštadienį, rugsėjo 9 d., rengiamą vakarienę", - rašoma kvietime.
Taip pat žodis „Bharatas" atsirado ir G20 susitikimo delegatams įteiktuose lankstinukuose, kuriuose buvo rašoma „Bharatas - demokratijos lopšys".
„Britai pakeitė Bharato pavadinimą į Indiją. Mūsų šalis Bharato pavadinimu žinoma tūkstančius metų. Tai - senasis jos pavadinimas, sutinkamas net sanskrito tekstuose. Pavadinimas Indija buvo kolonijinis ir tapo vergovės simboliu. Jis privalo būti išbrauktas iš Konstitucijos", - teigė vienas iš parlamento aukštųjų rūmų deputatų.
Pagal Konstituciją, šalyje yra dvi oficialios kalbos - anglų ir hindi. Angliškai šalis vadinasi India, hindi kalba - Bharatas.
Rezoliucijos priėmimui užtenka abiejų parlamento rūmų balsų daugumos. Gavus ją, reikės pataisyti Konstituciją, kurioje šiuo metu dešimtyje vietų minima „Indijos vyriausybė".
Opozicijos kritika
Nepaisant dalies politikų euforijos, žodžio „Bharatas" naudojimas jau tapo skandalo priežastimi. Opozicija tokius valdančiųjų veiksmus sieja su tuo, jog liepą įkurtas opozicinių partijų aljansas pasivadino „India" (Indijos nacionalinis inkliuzyvinis vystymosi aljansas).
Vyriausias Delio ministras Arvindas Kedžrivalis (Arvind Kejriwal) iškėlė klausimą - ar Vyriausybė dar kartą keis šalies pavadinimą, jeigu aljansas nuspręs pasivadinti „Bharat"? Beje, diskusija apie šalies pavadinimo keitimo būtinybę Indijoje vyksta jau ne vienerius metus.