respublika.lt

I.Maskas nori papildyti „Twitter“ šifruotų pranešimų funkcija

2022 lapkričio 23 07:40:06
Petras Šuliauskas

Naujasis socialinio tinklo „Twitter" savininkas Ilonas Maskas (Elon Muks) pasidalino savo ateities vizijomis. Jis surengė pristatymą darbuotojams, kurio metu buvo papasakota, kuria linkme judės „Twitter 2.0", informuoja „The Verge".

×
nuotr. 1 nuotr.
I.Maskas planuoja iš esmės pertvarkyti „Twitter“. EPA-Eltos nuotr.

 

Pasak I.Masko, ateityje socialiniame tinkle atsiras šifruotų pranešimų funkcija. Taip pat siekiama sukurti sistemą, leisiančią vartotojams keistis užšifruotais balso pranešimais ir vaizdo įrašais.

„Mes norime, kad vartotojai galėtų bendrauti nesibaimindami dėl savo konfidencialumo, [arba] nesibaimindami dėl duomenų iš „Twitter" nutekėjimo, po kurio asmeniniai susirašinėjimai atsiduria internete. Arba dėl to, kad, galimai, kas nors „Twitter" stebi jų asmeninį susirašinėjimą. Akivaizdu, kad tai, kas jau kartus nutiko, nėra gerai", - pabrėžė verslininkas.

2018 m. „Twitter" pripažino, kad maždaug metus tretieji asmenys galėjo matyti pranešimus, kuriuos savo klientams siuntė verslo paskyros. Šiemet JAV valdžia apkaltino vieną buvusių socialinio tinklo darbuotojų, kad šis, Saudo Arabijos vardu, neteisėtai rinko vartotojų duomenis. Tiesa, vis dar yra nežinoma ar tarp jų buvo ir asmeniniai susirašinėjimai.

Keletą pastarųjų metų „Twitter" net kelis kartus buvo pradėjęs, bet vis nutraukdavo šifruotų susirašinėjimų kūrimo programą. Dabar I.Maskas šifruotų susirašinėjimų kūrimą įvardino prioritetine „Twitter 2.0" užduotimi. Jis prasitarė, kad bendravo su programėlės „Signal" kūrėju Moksiu Marlinspaiku (Moxie Marlinspike) ir šis patikino, kad potencialiai yra pasirengęs padėti „Twitter" pasiekti norimų rezultatų.

Kiek anksčiau I.Maskas prisipažino, kad norėtų „Twitter" paversti „viskam tinkančia programėlė". Verslininkas planuoja socialinį tinklą padaryti panašų į kinų „WeChat". Pastaruoju, bendravimui, taksi iškvietimui ar maisto užsakymui, naudojasi milijardai žmonių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
11
F
  • SKUNDAS: Valstybinei mokesčių inspekcijai ir pagrindiniam „Vilniaus prekybos“ akcininkui Nerijui Numai pasiekti taikų susitarimą dėl nesumokėtos milijoninės verslininko gyventojų pajamų mokesčio skolos sutrukdė skundas prokurorams dėl galimo tokio sandorio žalos viešajam interesui.
  • DIPLOMATAS: Ketvitradienį į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas - jam įteikta nota, skelbianti vieną ambasados darbuotoją nepageidaujamu asmeniu Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu.
  • TEISĖJAS: Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl prof. dr. Egidijaus Šileikio skyrimo vyriausiojo administracinio teismo teisėju ir priėmė jo priesaiką.
  • NAFTA: Europos Sąjungos svarstoma viršutinė kainų riba Rusijos eksportuojamai naftai yra per aukšta, sako premjerė Ingrida Šimonytė - tačiau kokia turėtų būti ši riba, ji neįvardijo.
  • KAINA: Jokio nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams garantinio tiekimo paslauga gruodį, palyginti su lapkričiu, brangsta 14,7% iki 43,6 centų už kilovatvalandę (kWh) (lapkritį – 38 ct/kWh), skelbia „Energijos skirstymo operatorius“.
  • ATOSTOGOS: Anksčiau galiojusi tvarka, kai vieni vaiką iki 14 metų auginę pareigūnai negaudavo papildomų kasmetinių atostogų, prieštaravo Konstitucijai - tokį sprendimą priėmė Konstitucinis Teismas.
  • LAUREATĖS: Paskelbtos 2022 m. Meilės Lukšienės premijos mokslininkams konkurso laimėtojos - jomis tapo prof. habil. dr. Jūratė Baranova (po mirties) ir prof. dr. Lilija Duoblienė.
  • PAKUOTĖS: Europos Komisija siūlo griežtinti reikalavimus pakuotėms, numatant, kad visos jos Bendrijoje nuo 2030-ųjų galėtų būti perdirbamos - ant pakuočių turėtų atsirasti ir naujas specialus žymėjimas, palengvinantis jų rūšiavimą.
  • ANIMACIJA: Gruodžio 1 d. 11 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje prasideda tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ - programoje numatyta trylika seansų, per kuriuos išvysite pačius naujausius viso pasaulio animacinio kino kūrėjų filmus.
  • SĄSAJOS: Seimo Ekonomikos komitetas ketvirtadienį su Susisiekimo ministerijos atstovais ir „Lietuvos geležinkelių“ grupės įmonių vadovais aiškinsis grupės bendrovių sąsajas su Rusija ir Baltarusija.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pastebite kai kurių vaistų trūkumą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-10 -4 C

-7 -2 C

 

-3 -1 C

-8 -2 C

-3 -1 C

 

-1 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s