respublika.lt

Įdarbinimui trukdo kalbos barjeras

(73)
Publikuota: 2023 sausio 22 15:00:00, Vidmantas MISEVIČIUS
×
nuotr. 1 nuotr.
Ukrainietės norėtų dirbti, tačiau jų galimybes riboja reikiamų kompetencijų neturėjimas ir kalbos nemokėjimas. EPA-Eltos nuotr.

Dėl beveik metus besitęsiančios Rusijos agresijos prieš Ukrainą auga pabėgėlių iš šios šalies skaičius. Nemažai ukrainiečių gavo prieglobstį kaimyninėje Lenkijoje ir dabar šimtai tūkstančių atvykėlių bando rasti šioje šalyje darbą, informuoja „Business Insider Polska". Tiesa, tai nėra paprasta, kadangi nemaža dalis pabėgėlių nemoka lenkų kalbos ir neturi reikiamos kvalifikacijos.

 

 

Neseniai radijo laidoje kalbėjusi Lenkijos socialinio draudimo institucijos vadovė Gertrūda Uščinska (Gertruda Uscinska) nurodė, kad į socialinės gerovės registrus yra įtraukta apie 1,5 mln. pabėgėlių iš Ukrainos. Maždaug pusė iš jų - galinčios ir norinčios dirbti moterys. Ekspertai teigia, kad rekordinis pabėgėlių profesinio aktyvumo lygis yra puiki proga šalies ekonomikai, todėl būtina skatinti tolesnę ukrainiečių integraciją į Lenkijos darbo rinką. Bet čia yra savų niuansų.

„Tik 6 proc. iš šalyje gyvenančių ukrainiečių yra vyrai, kuriems susirasti darbą nėra sunku. Likę 94 proc. - moterys, vaikai ir pagyvenę asmenys, - pabrėžė „Gi Group Temp&Perm" direktorė Joana Holveger (Joanna Holweger). - Bendrą situaciją apsunkina ta aplinkybė, kad pabėgėliai iš Ukrainos siekia apsigyventi didžiuosiuose miestuose. Juos čia vilioja didesni atlyginimai ir platesnės galimybės leisti vaikus į ugdymo įstaigas. Jiems taip pat yra svarbu nuolatinis darbo laikas ir nuolatinis užimtumas. Visgi, dėl kalbos nemokėjimo ar reikiamų kompetencijų nebuvimo, toli gražu ne visi pajėgia susirasti darbą."

J.Holveger nuomone, Lenkija kaip šalis vis dar nesugeba pilnai išnaudoti pabėgėlių potencialo. Kita vertus, reikia suprasti, kad tai nėra lengva užduotis, o didžiausias kliuvinys yra kalbos barjeras.

Kiek optimistiškiau situaciją vertino įmonės LMC vadovas Rafalas Glogeris-Osinskis (Rafal Glogier-Osinski). Jo nuomone, turint tikslą padėti pabėgėliams integruotis, tikrai galima išmokyti ukrainietes lenkų kalbos, supažindinti su teisinės sistemos pagrindais ir pasirūpinti jų vaikų priežiūra.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (73)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar šią vasarą planuojate atostogauti kuriame nors Lietuvos kurorte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje šalyje gyvena draugiškiausi žmonės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+2 +9 C

+3 +11 C

+2 +7 C

+10 +17 C

+6 +16 C

+6 +11 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-6 m/s